Hlavní navigace

Nutnost přeregistrace by mohla přinést nové sázkaře Fortuně

22. 2. 2017
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Zahraniční on-line sázkové společnosti po získání nové licence budou muset, podle ministerstva financí, zrušit stávající účty zákazníků a založit nové.

Hlavní události

Podle ministerstva financí budou muset zahraniční on-line sázkové společnosti po získání nové licence zrušit stávající účty zákazníků a založit nové, včetně fyzické registrace.

Západoevropské akcie dnes zahájí mírným růstem.

V Evropě dnes budou investoři sledovat index podnikatelského klimatu IFO pro Německo, který se podle ekonomů SG v únoru znovu mírně snížil. Nicméně i tak se nachází vysoko nad dlouhodobými průměry a naznačuje, že zrychlení německé ekonomiky na konci roku se přelévá i do začátku toho letošního. Velká Británie zveřejní předběžná data o vývoji HDP za čtvrté čtvrtletí 2016. Za celou eurozónu to pak budou údaje o lednové inflaci. V USA dnes bude nejsledovanějším dokumentem zápis z posledního zasedání měnového výboru, ze kterého se budou investoři snažit vyčíst jak pravděpodobné je zvyšování úrokových sazeb již v březnu. Spojené státy ještě odpoledne na trhy pošlou pravidelnou týdenní zprávu o počtu žádostí o hypotéku a statistiku lednových prodejů starších domů. Prodeje stávajících nemovitostí se v prosinci nečekaně propadly. Statistika nedokončených prodejů na nemovitostním trhu naznačuje, že k výrazné změně objemů prodejů stávajících nemovitostí na začátku letošního roku nedošlo.

Hospodářské výsledky za poslední kvartál loňského roku budou za oceánem reportovat například společnosti Tesla, Fitbit, Transocean, Square nebo HP. V Evropě se k nim ze známých jmen přidá Bayer, Airbus nebo Lloyds Banking Group.

Analytici Société Générale snížili doporučení švédskému výrobci žvýkacích tabáků Swedish Match na Držet a zvýšili doporučení na Koupit pro francouzského výrobce elektronických zdravotních zařízení Mauna Kea Technologies.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie po třídenním víkendu začaly nový týden zisky a navázaly tak na pozitivní vývoj evropských trhů. Index S&P 500 přidal 0,6 % a zakončil na rekordní úrovni 2365 bodů. Rostoucí ceny ropy pomohly ziskům energetických společností a dobré výsledky obchodních řetězců Wal-Mart a Home Depot podpořily sektory spotřebního zboží. Dařilo se napříč všemi odvětvími, když realitní developeři a utility, díky klesajícím výnosům z vládních dluhopisů, odmazali počáteční ranní ztráty.

V Asii se v nočním obchodování nejlépe dařilo hongkongským trhům. Nejvíce posilovaly čínské akcie obchodované v Hongkongu, když index Hang Seng China posiluje o 1,2 %, především díky ziskům finančních institucí. Čínským pevninským akciovým trhům se dařilo méně, ale i tak si připisují zisky do 0,5 %. Japonské indexy Topix a Nikkei se udržely těsně na nulou.

skoleni_29_6

Fortuna

Zahraniční on-line sázkové společnosti po získání nové licence budou muset, podle ministerstva financí, zrušit stávající účty zákazníků a založit nové. Pro zahraniční sázkové firmy, na jejichž účtech jsou miliardy korun sázejících, je to značná komplikace, neboť se jejich klienti budou muset znova zaregistrovat a nově i fyzicky dostavit s osobním dokladem na pobočku Czech Point. Ministerstvo financí zatím vydalo pouze jednu novou licenci. Licence stávajících legálně provozovaných sázkových kanceláří zůstávají v platnosti. Podle ministerstva financí během ledna pozastavilo činnost 48 z 55 sázkových kanceláří bez licence a je tak zablokováno 90 % nelegálního trhu, který podle odhadů tvoří polovinu on-line sázek v Česku.

Zprávu vnímáme pozitivně, neboť vzniklé nepohodlí pro stávající sázkaře u nelegálních on-line sázkových společností při přeregistrování a zvýšený tlak ministerstva proti těmto společnostem by mohly vést k přesunu k stávajícím českým sázkovým kancelářím včetně Fortuny. V krátkodobém horizontu by informace mohla podpořit cenu akcie s výhledem na potenciální příchod nových sázejících. Z dlouhodobého hlediska bude záležet na tom, jak případně zvýšení počtu sázejících vykompenzuje očekávaný tlak na snižování poplatků, které bylo jedním z hlavních důvodů, proč sázející používaly zahraniční on-line sázkové společnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).