Hlavní navigace

Názor k článku Nová šance pro lidi s dluhy. Projděte si, jak se změní oddlužení od anonym - Souhlasím s tímto názorem. A to přesto, že...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 2. 11. 2018 8:54

  bez přezdívky

  Souhlasím s tímto názorem. A to přesto, že sama jsem v exekucích od r. 2004 a zaplatila jsem již víc jak 1 500 000,-- Kč, ale z dluhu cca přes milion (jistina) je dnes dluh více jak 6 milionů.... Tzn. do smrti nesplatitelný. K dluhům jsem přišla svojí naivitou, kdy jsem plně důvěřovala manželovi (se kterým jsem chodila od 17 let - spolužák) a při všech průserech jsem stála při něm - bohužel. Trvalo mi cca 36 let než jsem přišla na to, že žiji s manipulátorem, sociopatem, patologickým lhářem, který si žil v podstatě dvojí život. Toto se nedá popsat a pochopí to jen ten, kdo někdy s manipulátorem přišel do styku.
  Prošla jsem konkurzem, tzn, že všechen majetek zpeněžen a od r. 2004 mám exekuci na plat. V době, kdy byly děti malé, byla to hrůza. Exekuce na plat je velice demotivující, přesto jsem po celou dobu zaměstnaná a platím. Léčím se s depresí a úzkostnými stavy a v současné době jsem na neschopence, neboť nejsem schopná pracovat (opět, kdo nezažil, neuvěří - poslední pokus o zaměstnání skončil ukončením prac. poměru ve zkušební době (jsem pomalá, nesoustředěná, výpadky paměti....).
  Ptám se, jak budou soudci postupovat v tomto případě, jestliže "magora" nikdo nezaměstná (nedivím se) a z nemocenské toho moc nesplatím. Navíc se s ní nedá ani vyžít,jestliže jsem sama (dnes děti dospělé, mají rodiny). Snaží se mi pomáhat, abych nezhebla hlady - ale upřímně - moc si jejich snahy vážím, ale psychicky mě to opět ničí - nechci být na krku komukoliv!!! Navíc oba mají malé děti,dcera na mateřské , výdělky zcela průměrné.
  Takže vracím se k otázce: jak bude soud postupovat, když jsem magor, na lépe placenou práci můžu zapomenout (mám VŠ - celé vzdělání je mi k ničemu) a i kdybych se přetrhla, vidina oddlužení a trochu klidu na důchod v nedohlednu. Bude to znít teatrálně, ale často přemýšlím, kdy nastane ta hranice, kdy si řeknu dost a skoncuju to. Já budu mít definitivně klid, věřitelé se určitě "nezhoupnou" (banka) a stát ušetří (na mém starobním důchodu). ....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).