Hlavní navigace

Názor k článku Nová šance pro lidi s dluhy. Projděte si, jak se změní oddlužení od L. - Stačí se podívat do historie. V devadesátkách byli...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 29. 10. 2018 18:11

    L. (neregistrovaný) 91.219.246.---

    Stačí se podívat do historie. V devadesátkách byli exekutoři státní zaměstnanci. Takže se nepředřeli. Poslali, dlužníkovi uctivý dopis "Prosím, mohl byste zaplatit ten dluh", dlužník si ho přečetl, zasmál se a hodil ho do koše. A exekutor řekl věřiteli, že to nejde vymoct. V té době vzniklo přesvědčení, že dluhy se platit nemusí, protože když někdo neplatí, tak se mu vlastně nic nemůže stát. Ostatně podívejte se na díl Básníků, co vznikl v té době, kde kdosi prozrazuje hlavnímu hrdinovi tajemství podnikání "Levně koupit, draho prodat a pozdě platit faktury". Tehdejší mentalita v kostce. Druhotná platební neschopnost byl pojem, na který jste narazil skoro každý den. Teď pomalu ani lidi neví, co to bylo.

    Počátkem nového tisicíletí přišel konečně zákon, který silně zlepšil postavení dlužníků tím, že zavedl soukromé exekutory. Bohužel, mentalita zůstala, takže lidi nadále postupovali podle hesla "No co, tak nezaplatím, co si na mě vezmou?" a upomínky házeli do koše. Nicméně v nových podmínkách tvrdě narazili. Bohužel, ta mentalita se mění jen pomalu a lidé jsou stále zoufale nezodpovědní a upozornění na (možný) dluh / pokutu hází za hlavu s tím, že "je to zase nějaká blbost". A pak brečí, jak je k nim svět nespravedlivý.

    (Nutno přiznat, že se to přehnalo na druhou stranu a původní verze měla různé mouchy, které nahrávaly pro změnu dlužníkům. Časem se to srovnalo a dnes už je legislativa poměrně vyvážená a drtivá většina děr je zalepená; dělat v současné situaci nějaké zásadnější změny to zase rozes****.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).