Hlavní navigace

Nová prognóza ČNB potrvzuje současné nastavení měnové politiky

4. 8. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Koruna se dnes ráno vydala na výlet ke 27,04 CZK/EUR, aby se pak poslušně po druhé hodině vrátila na hladinu, ze které ráno startovala, 27,025 CZK/EUR.

Bankovní rada dnes na svém měnovém zasedání podle našeho očekávání nezměnila nastavení měnové politiky. Podle slov guvernéra Rusnoka k tomu nedávala žádný důvod ani dnes představená prognóza. Ta se totiž od minulé prognózy liší jen v malých detailech. Ani brexit prognózu nevychýlil, protože byl implementován pouze na úrovni předpokladu vnější poptávky, tak jak ji ČNB tvoří na základně tržního konsenzu analytiků.

Regionální měny dnes ztrácejí. Polský zlotý umazal asi 0,3 %, stejně jako maďarský forint. Dělo se tak při absenci zveřejněných dat a tak jejich reakce souvisí se změnami měnové politiky Velké Británie.

skoleni_13_10

Zítřejší kalendář v regionu už několik statistik obsahuje. U nás budou zveřejněny maloobchodní tržby. Čekáme, že jejich růst se udrží na velmi solidní úrovni 5,8 % y/y. I přes klesající spotřebitelskou důvěru od začátku roku by měly reflektovat dobrou situaci na trhu práce. V Maďarsku budou také publikovány údaje o vývoji maloobchodních tržeb v červnu. Konsenzus očekává růst o 1,5 % m/m. Obchodní bilance by pak měla vykázat přebytek skoro 200 mil. EUR (trh 901 mil. EUR).

Česká swapová křivka dnes poklesla o 1 bb po celé své délce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).