Hlavní navigace

Nízká volatilita v předvečer výsledkové sezóny

13. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropské trhy dnes obchodují v mírně záporných číslech a za průměrných objemech obchodů. Německý index DAX se pohybuje ve velmi úzkém koridoru obchodování v rozmezí 12.330 až 12.380 bodů.

Euro vůči dolaru je nadále pod tlakem a je velmi blízko 12letých minim, aktuálně na hodnotě 1,058.

Po slabých čínských číslech o exportu a importu, klesají akcie těžařských společností. Nejvíce se dnes daří energetickému sektoru (E.ON +1,92 % na 14,6 EUR) a ropě WTI (+2,13 % na 52.72 USD). Akcie finské společnosti Nokia dnes navazují na páteční růst opětovným posílením ceny akcie o 3,5 %. Toto posílení probíhá díky zprávě, že společnost zvažuje možnosti prodeje byznysu s online mapami. Akcie firmy Qualcomm přidávají hned po otevření trhu přes 2,5 %. Aktivistický investor Jana Partners držící 2% podíl ve firmě, totiž nabádá management, aby vyčlenil čipovou divizi a zrychlil tempo buybacku. Domnívají se, že by to zvýšilo hodnotu firmy.

Dnes nás již nečekají žádná významná makrodata z trhu ani plánované proslovy či tiskové konference politických představitelů. Po uzavření evropského trhu bude reportovat  kvartální prodeje jedna z nejznámějších firmem působící v odvětví luxusního zboží, a to Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH).

Za současné situace na trzích, kdy znovu překonáváme historická maxima, bych doporučil využívat nástroje na ochranu již dosažených zisků a budovat nové pozice postupně a trpělivě. Výsledková sezóna může leccos napovědět o směru trhů na příští 3 měsíce.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik ve společnosti Cyrrus

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).