Hlavní navigace

Názor k článku Nesmyslné strašidlo deflace od Pavel - Problém ne vás je, že trpíte bludy, jak...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 12. 3. 2010 0:13

    Pavel (neregistrovaný) ---.235.broadband12.iol.cz

    Problém ne vás je, že trpíte bludy, jak jsem popsal už níže. Tak jak si představujete se lidé prostě a jednoduše nechovají. (vyskytuje se to jen u některých poruch osobnosti, ale to snad můžeme zanedbat)
    S inflací je další problém – v případě dejme tomu 5% deflace budou atraktivní jen investice s reálným výnosem větším než těch 5%, tedy investice smysluplné. V případě 5% inflace budou atraktivní i investice s reálným výnosem nulovým, tedy investice naprosto zbytečné, nebo dokonce investice se ztrátou menší než je inflace, tedy vysloveně škodlivé. No a pak se divíte, že je tu krize.

    Pochopte, že investice není nějaká černá krabička, kam nasypete peníze a za rok zní vysypete o x% víc. Vždycky tam musí být nějaký Pepa Novák, který ty peníze nejak využije a nějakou hodnotu vytvoří. Pokud bude těžší získat peníze, tak se sníží množství výrobků a tedy zvýšení cen – tedy tu existuje negativní zpětná vazba – deflace potlačuje deflaci a tedy udržuje stabilitu. Umělé udržování inflace vede jedině k deformaci trhu a nadvýrobě – tedy hlavní případě bubliny a následného pádu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).