Hlavní navigace

Názor k článku Nesmyslné strašidlo deflace od ondra.novacisko.cz - Připomínáte mi klimatology.Naši zemi postihly cykly globálního oteplování...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 10. 3. 2010 13:15

    ondra.novacisko.cz (neregistrovaný) 77.93.216.---

    Připomínáte mi klimatology.Naši zemi postihly cykly globálního oteplování a ochlazování mnohonásobněkrát za historii země. Pouze poslední globální oteplování (ve výši flusu v moři) je jednoznačně způsobeno člověkem.

    Tuhle demagogii si schovejte do Blesku.Cykly byly a budou. Regulace ČNB cykly nezpůsobuje. Maximálně jsem ochoten připustit, že je neúčinná. Peníze vznikají poptávkou po penězích, což ovlivňují masy lidí, nikoliv jeden člověk u trezoru. A stejně tak všechny bubliny a krize byly způsobeny tím, že všichni v jednu chvíli udělali jedno stejné rozhodnutí. A bylo toho najednou moc. Třeba investice do internetu, nebo do baráků, posledním hitem jsou investice do státních dluhopisů. Nedávno to taky byla ropa, nebo zlato.

    Skoro bych řekl, že příčinou krize je dostupnost informací všem v krátkém časovém okamžiku. Každý pak učiní stejné špatné rozhodnutí. Loď se naklání, rychle si všichni stoupnou na opačný konec lodě. Tím ale loď rozhodně nevyrovnají, naopak uspíší její potopení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).