Hlavní navigace

Nervozita stoupá, trhy klesají

14. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnešní obchodování bylo silně ovlivněno aktuální situací v eurozóně, zveřejněnými makrodaty z EU a USA a stále se zvětšující nervozitou mezi investory.

I když se zahájení obchodování vyvíjelo slibně, už od desáté hodiny se situace začala zhoršovat a ani report o lepší průmyslové aktivitě v rámci eurozóny nedokázal indexy vytáhnout z červených čísel. Nebylo tak velkým překvapením, že americké akciové indexy neudržely svůj včerejší růst a v 15:30 SEČ otevřely v půlprocentních ztrátách.

skoleni_8_6

Pod největší tlak se dnes dostaly automobilky a firmy s nimi spojené, akcie německé trojky BMW, Daimler a Volkswagen dnes ztratily přes 2 % své hodnoty. Naopak dobře se dařilo akciím energetických firem v čele s akciemi E.ON. Ty dnes v podvečerních hodinách silně posilovaly, hlavně na základě jejich požadavku o odškodnění ve výši 15 mld. EUR za odstavení ja derných zdrojů.

Z mého pohledu byla výrazně zajímavější situace na pražské burze. Její index PX sice dnes ukončil svou obchodní seanci na hodnotě 873 bodů (+0,3%), ale silné nárůsty na některých titulech určitě potěšily nejednoho investora. Největší nárůst zaznamenaly akcie AAA (18,4 Kč; +3,6 %), CETV (115,6 Kč; +2,4 %) a Komerční banky (3.375 Kč; +2,4 %).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).