Hlavní navigace

Nervozita na trzích před zasedáním Fed

29. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnešní obchodování na burzách začalo v pozitivním duchu a navázalo tak na včerejší kladné uzavření trhů ve Spojených státech.

Dnešní obchodování na burzách začalo v pozitivním duchu a navázalo tak na včerejší kladné uzavření trhů ve Spojených státech. Během odpoledne však došlo k obratu a index DAX se opět dostal do červených čísel. K akceleraci poklesů na evropských indexech došlo vždy po prolomení určité technické hranice. V současné době se jako další technická hranice nabízí úroveň 9.000 bodů, do kterých zbývají necelá 3 procenta. Další směr alespoň v krátkodobém horizontu by mohl určit výstup ze zasedání Fed ve 20:00 hod našeho času.

V USA se začátek obchodování nese také v negativní náladě, kdy se index S&P 500 nachází aktuálně na hodnotě 1.770,30 bodů (- 1,01 %). Další směr vývoje na americkém trhu ukáže již výše zmíněný výstup ze zasedání Fed.

Na indexu DAX dnes nejvíce odepisují akce společnosti Volkswagen (- 3,02 % na 190 EUR), dále Daimler (- 3,00 % na 61 EUR) a akcie Lufthansy (- 2,20 % na 17 EUR).

Co se týká korporátních výsledků, tak v USA dnes reportoval svá čísla například Boeing. Pozitivní byly tržby (23,79 mld. USD, odhad 22,71 mld. USD) i zisk na akcii (1,88 USD, odhad 1,57 USD). Reportovaná čísla byla nad očekáváním, pouze výhled na další období je konzervativnější. V premarketu byly akcie této společnosti nakrátko v kladných hodnotách, aktuálně se pohybují v záporu 4,6 % na hodnotě 130,70 USD.

Z pražské burzy stojí za zmínku akcie společnosti Fortuna (+ 1,93 % na 132 CZK ) a na druhé straně bych zmínil akcie společnosti VIG (- 2,02 % na 1000 CZK). U Fortuny jde pravděpodobně o technický vliv, kdy se akcii podařilo prolomit úroveň 130 CZK. VIG naproti tomu reaguje na dnes představené předběžné výsledky, jež byly pod očekáváním trhu.

Můj osobní názor na akciové trhy je takový, že i když v posledních dnech prochází korekcí, tak mají stále růstový potenciál a budou se dotahovat na již dosažená maxima. Případně mohou vytvořit i maxima nová.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik ve společnosti Cyrrus

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).