Hlavní navigace

Německý zahraniční obchod zpomalil

9. 2. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stejně jako včera je i dnes kalendář ekonomických událostí skoupý na zajímavé položky. Německý zahraniční obchod v prosinci pravděpodobně zpomalil a podle našeho odhadu svou dynamikou trhy zklame.

Německý zahraniční obchod korigoval listopadové zrychlení

Z dat v Evropě dnes budou zveřejněny pouze údaje o německém zahraničním obchodě za prosinec. Očekáváme, že čísla ukážou korekci silného růstu zahraničního obchodu z listopadu. Zatímco poptávka z Číny a východní Evropy se zlepšuje, ochlazení přichází z Velké Británie a Spojených států. Ekonomové SG předpokládají, že oproti listopadu dojde i ke snížení obchodního přebytku.

Obchodování dolaru s eurem včera výrazné výkyvy nepřineslo

Včerejší obchodování eura proti dolaru bylo poměrně klidné. V dopoledních hodinách dolar posílil o čtyři desetiny procenta, ale odpoledne všechny své zisky ztratil. Dnes ráno otevírá na přibližně stejné hladině jako včera kolem 1,068 USD/EUR.

Prázdný kalendář předpovídá klidnou obchodní seanci

Dnešní kalendář regionálních událostí je prakticky prázdný. V Polsku ještě budou vstřebávat včerejší zasedání tamní centrální banky. Česká koruna by se i nadále měla držet v těsné blízkosti kurzového závazku.

Podíl nezaměstnaných v Česku příjemně překvapil

Podíl nezaměstnaných v Česku stoupnul i přes nepříznivé působení sezónních faktorů pouze o jednu desetinu procentního bodu. Nezaměstnanost na začátku roku tradičně roste, protože velká část kontraktů na dobu určitou končí ke konci roku a zimní měsíce nenabízí mnoho sezónních prací. To, že počet nezaměstnaných stoupnul tak málo, ukazuje na velkou poptávku po pracovní síle, která udržuje trh práce utažený.

skoleni_29_6

Polská centrální banka včera ponechala svou klíčovou sazbu beze změny. Guvernér Glapinski na tiskové konferenci potvrdil, že vyčkávání je v tuto chvíli pro polské centrální bankéře ta nejlepší strategie.

Kurz CZK/EUR se včera držel přilepený k technické hladině kurzového závazku 27,02. Bez výrazných pohybů zůstal i dvanáctiměsíční forwardový kurz. Zasedání centrální banky nemělo velký vliv na obchodování se zlotým, a tak podobně jako včera obchodování s polskou měnou otevírá na úrovni 4,31 PLN/EUR. Beze změny zůstal i kurz HUF/EUR, který dnes ráno začíná svůj den na hladině 309,1.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v Komerční bance

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).