Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Nelíbí se vám úroky na vkladech? Vydělejte na dividendových akciích od Jaromir - Bacha na O2. Jen pro toho, kdo se...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 5. 2011 0:21

  Jaromir

  Bacha na O2. Jen pro toho, kdo se v dividendových titulech moc nevyzná, tak O2 má výplatní poměr za poslední léta hodně přes 100%. Prostě vyplatí na dividendech více, než kolik vydělá (většinou vydělá kolem 36 Kč a vyplácí 40-50 Kč). Dotují to z odložených peněz, které už docházejí. Myslím, že peníze na to získali jednorázovým prodejem budov a podobně...

  Mnohem lepší společnosti jsou PEGAS a ČEZ. Čisté zisky kolem 10 procent a výplata dividend 5-6%. Tedy tyto společnosti rostou (Pegas vyrábí další linku a ČEZ kupuje "dráty" a elektrárny po celé EU). O2 bude oproti nim stagnovat.

  Jiné společnosti jsou zas dost velké riziko (banky mají šílenou páku a jdou rychle ke dnu), nebo například vrážet peníze do výrobce cigaret podle mě není investice na dlouhou dobu (škodí to zdraví, postupný útlum...) atd.

  Pokud bych to měl zjednodušit a dát nějakou závěrečnou radu. Když vám jde jen o dividenda a investujete do 5 let, kupte O2, pokud kupujete pro dividenda na 5-30 let (důchod), tak jděte do ČEZu a PEGASe.

 • 1. 5. 2011 9:43

  Rejpal (neregistrovaný) ---.214.broadband7.iol.cz

  Pokud vláda uvolní ruce stávajícím penzijním fondům a umožní jim více vydělávat i prodělat, současně prosadí nové fondy, pak nás čeká druhý růstový boom jako v letech po kuponovce. Podle mého názoru by se pak měl růst ceny akcií zastavit až u srovnatelné výkonnosti s dluhopisy či dlouhodobými termínovanými vklady. Takže i O2 má pořád kam růst. A navíc až představenstvo Telefonicy pochopí, že tak blbě jako dnes se reklama a marketing nedělají, cena akcie i přes budoucí nižší dividendu poroste k 6 stovkám, kde už dříve byla.

 • 1. 5. 2011 10:21

  Jaromir

  Je otázka jaký bude zákon o penzijních fondech. Osobně bych byl radši, kdyby fondy nenutil investovat všechno u nás (tak jak je tomu v Polsku), ale řekněme polovinu až dvě třetiny (možnost investovat do BRICu je zajímavá).

  Ohledně O2, jeho cena půjde výš, při příští bublině může být 700-800 ale o tady se nebavíme o spekulacích na cenu ale o investicích na dividendu. O2 už dlouhé roky vyplácí více, než co vydělá, neexpanduje (televize, rozjezd na Slovensku atd. jsou malé věci oproti jejímu hlavnímu podnikání) tak proč jít to akcií, které mají teď špatné výhledy. Respektive je mají už 5 či 7 let. Její vlastník prostě nechce aby O2 expandovalo a slouží mu jen jako jedna obrovská kasička (což je škoda, protože za 10 let bude O2 tam kde je teď a ČEZ s pegasem bude 2* větší).

  Osobně nemám rád firmy, které se usadili na jednom místě a vesele si tu umírají. O2 už není jednička ani v mobilech, lidé mu hromadně ruší pevné linky, teď teprve začíná reagovat s VDSL na rychlé optiky a nabídky kabelovek. Prostě děs běs. Je to moloch a potřeboval by vyházet veškere vedení a začít pronikat na nové trhy. Navíc "včera bylo pozdě" a on takhle zaostává už 7 let.

  Je potřeba kupovat dravé štiky pod dobrým vedením a ne molochy, které hnijí a žijí z bývalé slávy, to jsou dinosauři, kteří časem zaniknou...

 • 1. 5. 2011 10:29

  Jaromir

  Zapoměl jsem na osobní aspekt.

  O2 začíná mít pověst nejen molochu, ale i lháře.

  Osobně mi několikrát volali s tím, že mi nabídli přechod k nim s ADSL a pokaždé uvedli jen akční cenu na první rok s tím, že zatajili, že je to akční cena na první rok a že po roce bude cena jiná. To je u mě prostě podvod! Takové praktiky silně zavánějí a ukazuje to, že:

  1) prodejci O2 nemají morálku a vědomě uvádějí zákazníky v omyl neuváděním ceny po konci akce
  2) jejich vedoucí to akceptují
  1+2=3) O2 zoufale potřebuje nové zákazníky a usiluje se k podvodu

  Naposledy když mi takhle volali, tak jsem jim řekl, že neuvádění ceny po konci akce (při marketingovém hovoru i v propagačních materiálech) se mi nelíbí ani jako zákazníkovi, ani jako jejich akcionáři (tehdy jsem měl jejich akcie).

  Nechci vlastnit firmu, která získává nové lidi takovýmto klamavým způsobem... Podle mě si toto lidi budou DLOUHO pamatovat a nebude to dobrá investice na 20-40 let! Raději investuji do firem, které mají férové podmínky a jednání.

 • 1. 5. 2011 14:44

  Rejpal (neregistrovaný) ---.214.broadband7.iol.cz

  Není třeba čekat na dividendu, kdo se bojí ztrát může prodat. Osobně vidím argumenty pro prodej i pro nákup. Je to jen otázkou časování prodejů a nákupů. Aktívní správa tohoto titulu s přihlédnutím ke všemu co o něm víme přináší rozhodně více než jen těch 10% dividendy. A stačí, aby španělé vyměnili management a nebo jim začal radit nějaký rozumný chlapík (třeba Dlouhý) a situace ve firmě se může radikálně změnit. Ve hře je i snížení základního jmění a tedy nominálu třeba na 60 Kč a ponechání nerozděleného zisku za r. 2011 na přilepšenou do dalších let a firma může těch 40 Kč vyplácet třeba až do roku 2016. Volné hotovosti prý má dostatek, a to je důležité.

 • 1. 5. 2011 17:26

  Nox (neregistrovaný) ---.sattnet.cz

  CIli je to firma, ktera bude dlouhodobe minimalne v CR vydelavat. Stejne jako jine podobne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).