Hlavní navigace

Názor k článku Nelíbí se vám úroky na vkladech? Vydělejte na dividendových akciích od Jaromir - Je otázka jaký bude zákon o penzijních fondech....

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 1. 5. 2011 10:21

  Jaromir

  Je otázka jaký bude zákon o penzijních fondech. Osobně bych byl radši, kdyby fondy nenutil investovat všechno u nás (tak jak je tomu v Polsku), ale řekněme polovinu až dvě třetiny (možnost investovat do BRICu je zajímavá).

  Ohledně O2, jeho cena půjde výš, při příští bublině může být 700-800 ale o tady se nebavíme o spekulacích na cenu ale o investicích na dividendu. O2 už dlouhé roky vyplácí více, než co vydělá, neexpanduje (televize, rozjezd na Slovensku atd. jsou malé věci oproti jejímu hlavnímu podnikání) tak proč jít to akcií, které mají teď špatné výhledy. Respektive je mají už 5 či 7 let. Její vlastník prostě nechce aby O2 expandovalo a slouží mu jen jako jedna obrovská kasička (což je škoda, protože za 10 let bude O2 tam kde je teď a ČEZ s pegasem bude 2* větší).

  Osobně nemám rád firmy, které se usadili na jednom místě a vesele si tu umírají. O2 už není jednička ani v mobilech, lidé mu hromadně ruší pevné linky, teď teprve začíná reagovat s VDSL na rychlé optiky a nabídky kabelovek. Prostě děs běs. Je to moloch a potřeboval by vyházet veškere vedení a začít pronikat na nové trhy. Navíc "včera bylo pozdě" a on takhle zaostává už 7 let.

  Je potřeba kupovat dravé štiky pod dobrým vedením a ne molochy, které hnijí a žijí z bývalé slávy, to jsou dinosauři, kteří časem zaniknou...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).