Hlavní navigace

Názory k článku Neklidné úrokové sazby koruny české

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 2. 2008 7:15

  Petr S. (neregistrovaný)
  Souhlasím s názorem, že nyní je lepší dát si krátkodobou fixaci hypotéky (rok, max. dva), protože nárůst inflace je víceméně skokový a způsobený zdražením po 1.1. (vč. zvýšení DPH). Za rok, dva může být situace úplně jiná, i když 3% úvěr se asi opakovat nebude.
  14. 4. 2008 9:28 redakčně upravil Dalibor Chvátal, důvod: SPAM
 • 11. 2. 2008 11:25

  J. (neregistrovaný)
  Mě pořád překvapuje krátká paměť. V článku se píše:
  "Nebývale vysokou úrokovou sazbu přes 3 %..."

  Nebývale? Doporučuji se podívat sem:
  http://www.cnb.cz/cs/faq/faq_diskontni_historie.html

  Je vidět, že před deseti lety (a to není tak dávná doba, aby se na ni mohlo vztahovat slovo "nebývale") se sazby ČNB pohybovaly kolem 10%. Od toho se také odvíjely sazby na spořících účtech, sazby a dostupnost spotřebitelských a hypotečních úvěrů. A tak dále.

  Pevná víra v to, že svět už nikdy nebude výrazně jiný, než tomu bylo za posledních 5 let, je víra slepá a mylná. KLIDNĚ můžeme mít třeba v roce 2010 hypotéky na 13%. (Ačkoli to není nejpravděpodobnější ani příjemná představa.)

  BTW: tento můj příspěvek prosím neberte jako navážení se do autora článku. To použití "nebývale" v daném kontextu chápu, jen jsem chtěl upozornit na další souvislosti.
 • 12. 2. 2008 17:32

  pcas (neregistrovaný)
  Jakozto clovek v soucasne dobe resici delku fixace urokove sazby jsem lehce znepokojen nekterymi zavery autora clanku. Ve svem clanku z 22.1.2008 pise:
  "Příliš pozitivní není v tomto směru ani výhled do budoucna. Výši úrokových sazeb u hypotečních úvěrů bude ovlivňovat především měnová politika České národní banky a konkurence na trhu. Pro období nejbližších dvou let se všeobecně předpokládá, že úrokové sazby dále zvolna porostou. Do konce letošního roku by hypoteční úvěry mohly podražit přinejmenším o dalšího půl procenta."
  V tomto clanku se napak docteme, ze:
  "Letos tedy sazby asi porostou jenom mírně anebo budou dokonce stagnovat."
  A ted babo rad! Vliv prognozy CNB, nebo jen akutni zachvat optimismu?

  PS - Neberte to nijak spatne, jen jsem po precteni techto dvou clanku skutecne nevedel, co si mam myslet :-)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).