Hlavní navigace

Názor k článku Nejvíce se prodávají malometrážní byty. Ty jsou přitom poměrem ceny nejdražší od Jarmila - Slováci a Poláci že jsou před námi? Že...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 11. 2019 5:17

    Jarmila (neregistrovaný) 5.30.92.---

    Slováci a Poláci že jsou před námi? Že jsem si nějak nevšimla, že by ubylo Slovenek za pulty supermarketů, je tu spousta slovenských herců i hereček, Poláci zase houfně odcházejí do Británie. Kdyby na tom byli Slováci líp než Češi, byl by pohyb opačný, nemyslíte?
    Jo, jde především o to dostat sem levnou pracovní sílu. Jenže my si zplundrovali učňovské škoství a za pár let nebude mít ty děti kdo učit, mistři odborné výchovy půjdou postupně do důchodu. Do základních škol jsme zavedlli inkluzi, co si budeme povídat, hlavně kvůli Cikánům, abychom jim údajně pomohli se začlenit. Tak začleňujeme Cikány, které pomalu nenaučíme ani číst a psát, protože oni dobře vědí, že to umět nesmějí, jinak by mohli taky pracovat. A proč by pracovali, když bez práce mají víc peněz, no to by pracoval fakt jen blbec.
    Na děti nadané sereme už léta, tak proč bychom to nedělali i nadále, že. Když náhodou chcete, aby se škola dítku věnovala, uslyšíte pindy, že když teda chcete "nadstandard", tak máte dát dítě do soukromé školy. Tak ho tam teda dáte, vzdělání, co mu měla dát škola státní, teda zaplatíte, a když dítě konečně vystuduje, odejde do zahraničí. Když odchodem pohrozili lékaři, hned bylo slyšet plků, jak by měli v České republice odpracovat xx let, aby vrátlili státu náklady na jejich studia. Proč jen doktoři, proč ne inženýři, ajťáci nebo jiné profese? Pokud si někdo zaplatí soukromou školu a odejde do zahraničí za lépe placenou prací, dal stát do jeho studií co? Hlavní náklady nesli rodiče, nikoli stát a jím řízené školství na úrovni 19.století. Co dělá stát pro to, aby nám chytří lidé neodcházeli, nebo aby se minimálně vraceli? NIC, naprostý kulový. Školství místo pomoci dětem, jejichž rodiče se vrátili ze zahraničí a chtějí v Čechách pracovat, se na jejich děti s omezenější slovní zásobou z českého jazyka a s problémy psaní (protože každá psaná forma jiného jazyka je jiná, jinak se slovo čte i píše česky, jinak anglicky nebo francouzsky), se na tyto děti totálně vysere a jen je potopí (mám to doma, vím, o čem mluvím). Tento stát prostě dělá všechno pro to, abychom úspěšně dohnali školství v Somálsku. Místo abychom zvedli nároky na maturitu, tak je ještě snížíme, aby maturitu udělal i obecní trotl. nějaký Průmysl 4.0 nebo Internet věcí nám může být ukradený, on to tu bude instalovat Ukrajinec, že, protože my k tomu naše mládí nedovedeme vychovat, my budeme klást důraz na inkluzi Cikánů. Takže hurá do Somálska, vážení, držte si klobouky, čeká nás pořádná jízda! (A v závěru to bude pořádný pád na hubu, až se konečně probereme). Takto ale ten vyspělý svět na Západ od nás nedoženeme ani za 100 let, protože oni taky nespí a jdou dopředu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).