Hlavní navigace

Názor k článku Největší problémy českých důchodů? Stárnutí, málo naspořených peněz i politici od julim - Neptejte se ekonomů, kteří jsou finančně závislí na...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 28. 12. 2017 15:16

    julim (neregistrovaný) 91.103.167.---

    Neptejte se ekonomů, kteří jsou finančně závislí na nekonečném bádání a nebo na tom kolik lidí spoří v soukromých fondech. Pokud se nevyrobí tak trh okamžitě způsobí růst cen až do rovnováhy a celé vaše spoření na stáří se smrskne třeba i do ztracena.
    Rozhodující je průběžná systém doplněný o mimodaňové příjmy třeba z podílů na spoluvlastnictví monopolních a infrastrukturních podniků. A nebo co kdyby si stát ponechal či vytvořil svoji banku a ta své zisky odváděla do penzijního rezervního fondu. Jinde už na to přišli, my zatím ne. A co ty 3 biliony devizových rezerv ? jejich zdaněním jen 5% by přineslo dlouhodobě cca pětinu peněz do rozpočtu na důchody. Jsou to všechno matoucí informace za účelem co nejvíce šetřit v soukromých fondech. Proč nešetříme u státu, třeba v dalším pilíři ČSSZ ? Už se mi chce z těch ekonomů zvracet, 25 let melou to samé a přitom to není k ničemu. Kde nic není ani čert nebere. Lidé vydělávají jen tolik aby přežili, na odkládání na stáří jim nezbývá. A těch 10% majetných penzijní fondy moc nepotřebují, ti investují přímo a nebo přes normální komerční fondy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).