Hlavní navigace

Názor k článku Největší problémy českých důchodů? Stárnutí, málo naspořených peněz i politici od Jarmila - Nenadávám, pouze konstatuju. Pokud nemáme právní stát, ač se...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 22. 12. 2017 14:40

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    Nenadávám, pouze konstatuju.

    Pokud nemáme právní stát, ač se nám věrchuška snaží tvrdit opak, tak se nemůžeme divit, že se lidi nechtějí zabezpečovat na stáří. Sám stát se snaží zabezpečení podojit, co to jen dá. Tu zdaní výnosy, takže je nakonec jedno, jestli máte výnosy vyšší nebo malé, onde zavede solidární daň nebo uzákoní zákon, že vám sice z Vašich úspor něco dá, ale zbytek schramstne sám (např. u penzijního připojištění). Posléze zavede EET s drakonickými pokutami, takže těm malým sebere možnost si zvýšit životní úroveň, protože náklady na přivýdělek jsou zásahem státu tak velké, že přivýdělek se rovná nula nula nic.
    Rizika existujou a existovala vždycky, jen se nedivte, že se je lidi snaží eliminovat. Pokud ale nemají záruku v právním státě, tak vydělané prachy prostě rozfofrujou, protože je lepší je užít, než se nechat státem okrást a živořit. Já ty lidi dokonce i chápu. A vy pochopte, že pokud nebudeme mít právní stát, že to lepší nebude.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).