Hlavní navigace

Názor k článku Největší problémy českých důchodů? Stárnutí, málo naspořených peněz i politici od Karel - Jarmilo, nejmenujete se náhodou Blažková? Já jen že...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 22. 12. 2017 12:26

  Karel (neregistrovaný) ---.static.grapesc.cz

  Jarmilo, nejmenujete se náhodou Blažková? Já jen že nadáváte jako stará Blažková.

  Je pravda že se tady krade. A nejvíc se kradlo v době po estébáckém převratu, kdy se moc a majetky přesouvaly od jedněch hajzlů k ještě větším hajzlům. Ta doba je už dávno pryč. Od té doby se situace docela stabilizovala.

  Pokud jde o to investování, pořád se objevují různí vykukové, kteří si dělají zálusk na vaše peníze. To je ale všude na světě. Když ale budete investovat rozumně, tj. do fondu přes banku nebo do ETF přes dobrého brokera, tak vás pravděpodobně nikdo vyloženě neokrade. A když, tak je tu garanční fond, který to do určité výše zamázne.

  Rizika tu samozřejmě jsou. Přijdete o práci, zlomíte si nohu, rozbije se vám pračka, poklesnou akciové trhy... Proti těmto rizikům se můžete bránit, např. se můžete pojistit nebo se dobře vdát, čímž přenesete riziko na někoho jiného. Můžete si dělat rezervy. Můžete riziko diverzifikovat. Vše je o tom, naučit se s těmito riziky žít.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).