Hlavní navigace

Názor k článku Největší problémy českých důchodů? Stárnutí, málo naspořených peněz i politici od xenie - Pořád se mluví o starobních důchdcích. Ti celý...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 12. 2017 18:48

  xenie (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  Pořád se mluví o starobních důchdcích. Ti celý život pracovali a mají mít příměřený důchod. Ale co ujídá ze systému, jsou invalidní důchody, vdovské, vdovecké, výsluhy a další prebendy. Vždy jsem si myslela, že invadliní důchod je pro toho, kdo řádně pracoval, odváděl tudíž pojistné. A pokud onemocní má samozřejmě nárok na ID, aby měl z čeho žít.
  Okolo sebe ovšem vidím mladé invalidní dlůchodce , kteří tento systém doslova zneužívají.
  Invalidní důchod mají jako bonus, aby se chudáčkové nepředřeli. Často s jakýmisi neurčitými psychickými potížemi. Stačí mít asi dostatečné známosti.A člověk, který je skutečně nemocný musí o přiznání ID doslova bojovat. A věřte, není to žádná menšina.
  Máme to v příbuzenstvu, kdy okolo 40ti let už se žádá o ČID. Nějaká nemoc se vždycky najde.Kalousek proti tomuto zneužívání bojoval, šanci neměl, sociální lobby je mocná..
  Myslím, že takřka půl milionů invalidních důchodců mluví samo za sebe.
  Nakonec i vdovské a vdovecké je přežitek z předminuloéo století. Ten, kdo vychovává sám děti,nárok nemá. Ale svými odvody na toto přispívat musí.
  Docela mě to jako samoživitelce vadí. Ještě jsem neslyšela invalidu, který čerpá obrovské částky na vozík nebo jiné pomůcky, aby společnosti poděkoval, že se o něho postarala, když nemůže praovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).