Hlavní navigace

Nejlepší seance pro americké trhy za poslední dva týdny

19. 10. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Americký index S&P 500 zaznamenal nejvyšší růst za poslední dva týdny. Vývoj v Asii byl velmi poklidný a podobný charakter obchodování se asi přesune i na evropský trh.

Hlavní události

Unipetrol zveřejní zítra ráno výsledky hospodaření.

Temelín prodlužuje odstávku svého prvního bloku.

Fortuna se stala hlavním partnerem českého fotbalu.

Západoevropské akcie by dnes měly odstartovat smíšeně.

Ve Spojených státech budou zveřejněny statistiky o počtu vydaných stavebních povolení a započatých staveb. Večer bude k dispozici i Béžová kniha americké centrální banky. Na starém kontinentě se dočkáme pouze druhořadé stavební výroby za celou EMU.

Výsledky hospodaření dnes reportují Morgan Stanley, Halliburton nebo Mattel.

Obchodování na zámořských trzích

Americký index S&P 500 zaznamenal nejvyšší růst za poslední dva týdny, když si připsal 0,6 %. V plusu uzavřely všechny sektory v čele s farmaceutickými tituly, které jako jediné přesáhly hranici jednoho procenta. Nákupní náladě pomohly i výsledky Goldman Sachs nebo Netflixu. Navíc na trzích panuje mezi investory přesvědčení, že americká ekonomika je natolik silná, aby byla schopná bez újmy vstřebávat postupné zpřísňování měnové politiky.

Vývoj asijských trhů během dnešního nočního obchodování byl velmi poklidný. Akcie ve většině případů kolísají okolo včerejších zavíracích kurzů a zisky či ztráty se pohybují do necelého půl procenta. Nový stimul nepřinesl trhům ani zveřejněný čínský HDP, který přesně naplnil očekávání analytiků.

Podobný charakter obchodování se zřejmě přesune i na evropský trh. Investoři začnou upínat svoji pozornost na zítřejší zasedání ECB. Makroekonomický kalendář nic zajímavého nenabízí, proto očekáváme spíše klidnější obchodování. Futures na evropský index EuroStoxx 50 nenaznačují jasný trend akciových trhů na začátku dnešní seance.

Unipetrol

Výsledky hospodaření zítra ráno zveřejní petrochemická skupina Unipetrol. Za třetí kvartál by měl společnosti dle konsensu sestaveného Unipetrolem meziročně klesnout zisk zhruba o polovinu na 753 mil. CZK. Tržby by měly zaznamenat pokles o 23 % na 22,6 mld. CZK. Důvodem propadu jsou odstávky v obou rafinériích v Litvínově a Kralupech. Ve výsledcích by mělo být zaúčtováno pojistné plnění ve výši cca 2,2 mld. CZK.

ČEZ

Temelín prodlužuje odstávku prvního reaktoru o 19 dní na 4. prosince. Dle původních plánů měl být spuštěn v polovině listopadu. Zpráva je lehce negativní.

skoleni_29_6

Fortuna

Fortuna se stala partnerem českého fotbalu napříč všemi výkonnostními kategoriemi. Sponzorem nejvyšší fotbalové ligy se stane od sezóny 2018/19. Kontrakt byl podepsán na šest let, nicméně finanční podmínky spolupráce nebyly zveřejněny.

Fotbal je pro společnost klíčovým sportem, což se projevuje i na objemu sázek, z nichž více jak polovina směřuje právě na fotbal. Zpráva má nulový dopad na cenu akcií. 

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).