Hlavní navigace

Nejistota okolo Sýrie se pražské burzy nedotkla

9. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Syrská krize se dnes opět stala faktorem hýbajícím burzovními indexy, když investoři vyčkávají na výsledek volby v americkém Kongresu.

Evropské burzy otevřely poblíž pátečního závěru, ale nervozita panující na trhu je během dopoledne poslala do mírných ztrát, které odpoledne z velké části opět vymazaly. V červených číslech je pro dnešek ropný sektor, kde britská BG po zprávě o snížení plánované produkce v příštím roce kvůli problémům v Egyptě a Norsku odepisuje přes 5 %.  Daří se naopak pojišťovnám a automobilkám. O více než 3 % rostou akcie francouzského výrobce luxusního zboží Christian Dior, který oznámil odkup vlastních akcií.

Pražská burza dnes nebyla nervozitou příliš zasažena a index PX nedlouho před koncem obchodování posiluje o 0,9 %, když rostou všechny emise mimo ČEZ. Ředitel pro strategie ČEZ naznačil možnost snížení či pozastavení výplaty dividend v průběhu zvažované dostavby Temelína. Silně rostou akcie NWR, což js v souladu se situací v sektoru, kterému v poslední době pomáhají rostoucí ceny koksovatelného uhlí.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).