Hlavní navigace

Názor k článku Naučte se pracovat s vysoce volatilními akciemi a fondy od anonym - Okradení spočívá vždy v tom, že proděláte na...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 10. 2009 14:44

    anonymní
    Okradení spočívá vždy v tom, že proděláte na úkor někoho, kdo na vás vydělá. Myslím si, že všichni ví, jak to Host 08.10.2009 12:25 myslel. Kdyby každý prodělávající shazoval vinu jen na svoji neschopnost, mohly by být §§ typu krádež, podvod, lichva atp. zcela zrušeny, protože vždy by šlo o neschopnost. A tak by tady každý mohl legálně loupit v podobě předražených dek, jízd taxikem, ale třeba i šizených porcí jídel či nápojů. A ne každý je tak vzdělaný a chytrý, aby objevil všechno a všude, kde ho okrádají. proto tu musí být i nějaké kontrolní či regulační orgány, které tady tu džungli trochu omezí.
    Pokud vám doktor vyšmikne zdravou ledvinu nebo v autoservisu špatně opraví brzdy a vy se zabijete, taky asi nepřiznáte chybu, že jste se málo vzdělával v daných oborech. Prostě těm odborníkům důvěřujete. A tak i řada lidí důvěřuje fondům, že budou v rámci kapitálového trhu dobře pracovat a prodělá-li, bude samozřejmě mluvit negativně o fondech ve smyslu, že byli okradeni.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).