Hlavní navigace

Na trzích znovu převládli prodejci

9. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zatímco na tuzemském akciovém trhu se na konci minulého týdne neobchodovalo kvůli svátkům, investoři v západní Evropě a USA čile obchodovali.

Po několikadenní pozitivní náladě, způsobené výsledky summitu EU, znovu nicméně převládli prodejci. Německý index DAX oslabil od středečního vrcholu o 2,6 %, když zvláště páteční pokles (-1,9 %) byl poměrně značný.

Hlavní příčiny ochlazení investorského optimismu byly dvě: zklamání ze čtvrteční tiskové konference ECB vzhledem k tomu, že bankéři nepředstavili kromě očekávaného snížení základní úrokové sazby žádná dodatečná podpůrná opatření, o nichž se na trhu spekulovalo. K tomu se v pátek přidala již potřetí v řadě horší než očekávaná tvorba pracovních míst v USA (payrolls) a zdá se tedy jasné, že zotavení amerického trhu práce začíná opět pokulhávat.

skoleni_8_6

Dnešní otevření akciových trhů v Evropě je neutrální (DAX –0,1%), na dluhopisovém trhu na začátku seance vzrostl výnos desetiletého španělského vládního bondu těsně nad 7 %.

DNES OČEKÁVÁME:

Dnes nejsou na programu žádná významná makroekonomická data ani v Evropě, ani v USA. Ani na dluhopisovém trhu dnes nebude příliš rušno, pouze Německo (11:30) a poté Francie (15:00) budou prodávat pokladniční poukázky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).