Hlavní navigace

Na pražském trhu pokračuje výprodej u největší emise ČEZ

22. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Akcie se dnes zobchodovaly v největším množství od loňského března, přičemž hodnota transakcí přesáhla 1,3 mld. Kč. ČEZ oslabil o 2,7 % a závěrečná cena je na sedmiletém minimu.

Evropské akciové trhy rostou třetí den v řadě po známkách oživení výroby v Číně a poměrně dobrých výsledcích PMI indexu v eurozóně a jejích hlavních ekonomikách. Posiluje většina sektorů s výjimkou telekomunikací. Na čele se přitom právě díky čínským datům pohybují těžební společnosti, a to včetně Xstraty a jejího kupce Glencore poté, co byla transakce povolena Evropskou komisí. V rámci indexu největších evropských titulů EuroStoxx50 se nejvíce daří španělským titulům Repsol a Inditex, ztrácejí naopak německé automobilky BMW a Daimler.

Na pražském trhu pokračuje výprodej u největší emise ČEZ, které se dnes zobchodovaly v největším množství od loňského března, přičemž hodnota transakcí přesáhla 1,3 miliardy korun. ČEZ přitom oslabil o 2,7 % a závěrečná cena 643 Kč znamená sedmileté minimum. Pro titul jsme dnes zvýšili doporučení na Koupit s cílovou cenou 740 Kč. Index PX nakonec v závěrečné aukci vymazal ztráty a přidal 0,05 %. Ztráty ČEZ komepnzovaly ostatní velké emise, přičemž VIG si polepšila o 2,2 %. Menším emisím se většinou nedařilo, přičemž NWR zaznamenalo ještě větší pokles než zmíněný ČEZ. KIT Digital, který se již neobchoduje na hlavním trhu, po uzavření včerejší hlavní seance v USA zkolaboval, když cena akcií propadla o dvě třetiny po oznámení opětovného přezkoumávání minulých výkazů společnosti. Americké trhy jsou dnes uzavřeny a s akciemi KIT Digital se nedá obchodovat ani na pražském vedlejším trhu Start.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).