Hlavní navigace

Na pražském trhu pokračuje výprodej u největší emise ČEZ

Miroslav Adamkovič

Akcie se dnes zobchodovaly v největším množství od loňského března, přičemž hodnota transakcí přesáhla 1,3 mld. Kč. ČEZ oslabil o 2,7 % a závěrečná cena je na sedmiletém minimu.

Doba čtení: 1 minuta

Evropské akciové trhy rostou třetí den v řadě po známkách oživení výroby v Číně a poměrně dobrých výsledcích PMI indexu v eurozóně a jejích hlavních ekonomikách. Posiluje většina sektorů s výjimkou telekomunikací. Na čele se přitom právě díky čínským datům pohybují těžební společnosti, a to včetně Xstraty a jejího kupce Glencore poté, co byla transakce povolena Evropskou komisí. V rámci indexu největších evropských titulů EuroStoxx50 se nejvíce daří španělským titulům Repsol a Inditex, ztrácejí naopak německé automobilky BMW a Daimler.

Na pražském trhu pokračuje výprodej u největší emise ČEZ, které se dnes zobchodovaly v největším množství od loňského března, přičemž hodnota transakcí přesáhla 1,3 miliardy korun. ČEZ přitom oslabil o 2,7 % a závěrečná cena 643 Kč znamená sedmileté minimum. Pro titul jsme dnes zvýšili doporučení na Koupit s cílovou cenou 740 Kč. Index PX nakonec v závěrečné aukci vymazal ztráty a přidal 0,05 %. Ztráty ČEZ komepnzovaly ostatní velké emise, přičemž VIG si polepšila o 2,2 %. Menším emisím se většinou nedařilo, přičemž NWR zaznamenalo ještě větší pokles než zmíněný ČEZ. KIT Digital, který se již neobchoduje na hlavním trhu, po uzavření včerejší hlavní seance v USA zkolaboval, když cena akcií propadla o dvě třetiny po oznámení opětovného přezkoumávání minulých výkazů společnosti. Americké trhy jsou dnes uzavřeny a s akciemi KIT Digital se nedá obchodovat ani na pražském vedlejším trhu Start.

Našli jste v článku chybu?