Hlavní navigace

Na pražském trhu opět září akcie NWR

Miroslav Adamkovič

Evropské burzy na konci týdne převážně rostou. Nejvíce se daří cyklickým odvětvím jako jsou těžební či ropné společnosti, naopak v záporných číslech jsou akcie farmaceutického sektoru.

Doba čtení: 1 minuta

Evropské burzy na konci týdne převážně rostou. Nejvíce se daří cyklickým odvětvím jako jsou těžební či ropné společnosti, naopak v záporných číslech jsou pro dnešek akcie farmaceutického sektoru. Příznivé investiční doporučení přispělo k růstu akcií nizozemské bankopojišťovny ING. Po odhalení programu klamání zákazníků klesají akcie britksého maloobchodu s podlahovými krytinami Carpetright. Americké trhy otevřely do zisků, ale optimismus zchladila data z realitního trhu. Akcie Microsoftu při otevření vyskočily o více než 8 % poté, co šéf společnosti Steve Ballmer oznámil odchod do důchodu v během 12 měsíců. Podobný efekt na akcie CME měl tento týden oznámený odchod Adriana Sarbu.

Také index PX posiluje, když mu při velmi slabém objemu obchodů pomáhají zisky velkých emisí ČEZ, KB a Telefoniky ČR. Největší radost ovšem dnes akcionářům dělají podobně jako v průběhu minulého týdne akcie NWR, které mažou včerejší pokles dvojciferným růstem. Daří se také akciím zmíněné mediální skupiny CME.

Našli jste v článku chybu?