Hlavní navigace

Názor k článku Na kole (nejen) do práce. Za půjčení kola nemusíte nic platit od Patrik Chrz - V Praze je kolo spíše sportovní náčiní, než...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 2. 5. 2018 6:27

    Patrik Chrz

    V Praze je kolo spíše sportovní náčiní, než dopravní prostředek. V málo firmách je dostatečně komfortní možnost osprchování (tak, aby se zvládla ráno osprchovat třeba čtvrtina zaměstnanců) a lidé se sjíždějí většinou z celé Prahy (něco jiného by to bylo, kdyby třeba třetina zaměstnanců dojížděla z max. 5 kilometrové vzdálenosti). Když se k tomu přičte nevhodný terén a velmi hustá zástavba v centru, která komplikuje vedení cyklostezek, které tak často vedou po silnici nebo po chodníku, tak to fakt není budoucnost.

    Něco jiného by byla kola coby sportovní náčiní - jak jsem psal výše, vybudovat půjčovny kol na "výpadových" cyklostezkách ven z Prahy s dobrou dostupností MHD s možností půjčit si kolo i na několik dní. Pak by opravdu mělo smysl pro některé lidi se vzdát vlastnictví kola, případně přilákat ty, kteří by rádi na kole jezdili a nemají ho kde mít. Akutální situace je výhodná snad jen pro turisty, kteří ale kvůli svému počtu (a tendenci se "houfovat") a někdy neukázněnému chování zapřičiňují spíše snahu o různé regulace (viz uvažované uzavření centra pro kola úplně).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).