Hlavní navigace

Názor k článku Na kole (nejen) do práce. Za půjčení kola nemusíte nic platit od Jarmila - Celé slavné sdílení je tak akorát vlhký sen...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 1. 5. 2018 19:28

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    Celé slavné sdílení je tak akorát vlhký sen lidí, co touží buď vlastnit něco, co si nemůžou dovolit, nebo druhé party, co něco má a touží na tom zbohatnout. Sdílení bude dobré jen do doby, než se něco vysype. U bytu se třeba rozbije cosi od elektřiny nebo zařve vodovodní baterie, u auta nebo kola stačí píchnout. A opravu musí někdo zatáhnout. U té baterie se taky klidně může stát, že několik dní poteče voda do kanálu. Nájemník to řešit nebude, on si přece zaplatil. Stejně tak nebude řešit nějakou opravu, on si přece zaplatil, a tak chce funkční kolo, auto, byt... On se taky podle toho k předmětu výpůjčky chová, jeho to není, co by se staral. A majitel chce mít taky svoje jisté. Dneska to začíná, ceny jsou nízké, za pár let se to už nevyplatí, náklady se budou rovnat výnosům, tak to majitelé stáhnou a bude vymalováno.
    Před několika roky se taky lidi radovali, jak se soukromou konkurencí budou nízké nájmy a lidi si budou moci vybírat podle peněženky. Pravda je taková, že nájmy vyletěly do astronomické výše, ceny bytů jakbysmet, a bydlení se pomalu stává luxusem. Já se obávám, že sdílená ekonomika to postupně vezme po úplně stejné trajektorii.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).