Hlavní navigace

Na jakou hodnotu podle analytiků nakonec klesnou akcie NWR?

Akcie NWR se včera poprvé obchodovaly bez práv na úpis nových akcií. Krátce po otevření prudce klesly o 36 %, během dne se ale dostaly až do 13% zisku a nakonec zavřely v pouze 2% ztrátě.
Josef Němý 5. 9. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Hlavní události

Dnes dopoledne se koná jednání britského soudu k restrukturalizačnímu plánu NWR.

Pojišťovna VIG údajně plánuje expandovat v Pobaltí.

Evropské burzy by dnes měly otevřít mírným poklesem.

Z makroekonomických indikátorů dnes bude klíčový srpnový report z amerického trhu práce; SG čeká 245 tisíc nových pracovních míst v nezemědělském sektoru. Míra nezaměstnanosti by pak měla klesnout na 6,1 %.

Analytici Société Générale včera zahájili doporučením „koupit“ pokrývání akcií ruské chemičky Acron.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové indexy včera mírně oslabily a nenavázaly tak na růst evropských burz podpořený nečekaným snížením úrokových sazeb Evropské centrální banky. K poklesu v USA přispěl i fakt, že odhad počtu nově vytvořených pracovních míst v americkém soukromém sektoru za srpen nedosáhl očekávání.

Noční obchodování na asijských trzích také ve většině případů přineslo pokles o několik desetin procenta. To se týkalo i japonských indexů, přestože jen opět oslabil vůči dolaru, což obvykle pomáhá akciím tamních vývozců. Dnes ztrácely také australské akcie, zejména kvůli poklesu cen komodit. Přibližně 4 % tak odepsali těžaři zlata a železné rudy Newcrest Mining a Fortescue Metals Group.

NWR

Dnes dopoledne se koná jednání britského soudu k restrukturalizačnímu plánu NWR. Soud by měl posoudit férovost plánu a jeho souhlas je jednou z podmínek dokončení restrukturalizace. Neočekáváme žádné komplikace.

Akcie NWR se zároveň včera poprvé obchodovaly bez práv na úpis nových akcií. Krátce po otevření akcie NWR podle očekávání prudce klesly o 36 %, během dne se ale dostaly až do 13% zisku a nakonec zavřely v pouze 2% ztrátě. Pro zbytek září nadále očekáváme výrazný pokles ceny, naše roční cílová cena pro akcie NWR je 0,60 Kč za kus.

VIG

Pojišťovna Vienna Insurance Group (VIG) plánuje podle polského deníku Puls Biznesu investovat 30 mil. EUR do otevření pobočky v Litvě, který by se měla stát základnou pro expanzi v Lotyšsku a Estonsku.

Zpráva je v souladu se strategií VIG expandovat v rámci regionu střední a východní Evropy, přičemž o rozšíření aktivit v Litvě firma mluvila již loni. Nečekáme velký dopad zprávy na cenu akcií VIG.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).