Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Na co si dát pozor při výběru spořicího účtu? od Agent Bureš - Nemyslím si, že na poli spořících účtů zuří...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 2. 2015 23:42

  Agent Bureš

  Nemyslím si, že na poli spořících účtů zuří ostrý konkurenční boj. Nejspíš to má jen tak vypadat a nebo (jak ostatně zmiňuje i autor článku) nejde ani o získání peněz (těch má většina bank přebytek), ale o získání klienta, kterému hned a nebo časem prodají výhodný produkt (pro banku).

  Osobně mě už přestalo bavit sledovat snižující se úročení (a už vůbec by mě nebavilo kvůli lepšímu úroku každou chvíli zakládat nový spořící účet a učit se ho ovládat) a tak jsem se rozhodl pro investici do konzervativního podílového fondu (očekávaný výnos kolem 3% p. a.). Na spořícím účtu si nechám jen něco málo (1-2 měsíční platy). Pokud bych náhodou potřeboval pokrýt větší výdaj, prodám část podílových listů. Tím sice mohu prodělat, ale i vydělat a především počítám s tím, že investované peníze nebudu delší dobu potřebovat.

 • 26. 2. 2015 14:08

  Ludek_II (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Konzervativní podílový fond a 3 % za rok ? Bože, to jsem neměl ani v době konjunktury. Který fond to tak má ?

 • 26. 2. 2015 18:02

  Agent Bureš

  Např.: http://www.cpinvest.cz/produkty/investice-v-eur/fondy/fond-korporatnich-dluhopisu.html

  Výkonnost fondu za 3 roky p.a. 3,81 %
  V posledních třech letech nebyla nějaká extra velká konjunktura.

  V některém hodnocení je tento fond málo rizikový, v některém je středně rizikový. Ono ale stejně záleží především na typu investora, pro někoho je příliš rizikový, pro někoho tak akorát a pro někoho málo. Dobré je, že dnes je otevřených podílových fondů obrovské množství a každý si může vybrat fond, který mu vyhovuje.

  Pokles úroků na spořících účtech trvá už několik let a poslední dobou jsem to začal špatně snášet. Ani ne tak kvůli tomu, že se mi peníze zhodnotí o několik stokorun méně, ale spíš kvůli dlouhodobému trendu, který pravděpodobně ještě bude pokračovat. Dostávat několikrát do roka dopis od banky, že je jim strašně líto, že mi zase musí snížit úrokovou sazbu, není zkrátka příjemné. To už radši budu sledovat, jak se vyvíjí hodnota Fondu korporátních dluhopisů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).