Hlavní navigace

Názor k článku Moneta koupí Air Bank a nechá si její jméno. Otázky a odpovědi k velké bankovní změně od xf - I tak se to dá říci, lež to...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 12. 10. 2018 20:54

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  I tak se to dá říci, lež to není, pravda také ne.

  Sehnal hejla, "nějak to dokázal v Rajfce zařídit" (a vím že to tam bylo velmi těsné), co koupil dlouhodobě ztrátovou firmu (pokud si správně vzpomínám, dlouhodobě to byla ztráta kolem 200 M každý rok). Kterou před prodejem "přivedl k zisku" stařičkými operacemi: seškrtej investice i provozní náklady, utáhni šrouby kde se dá... a spolehlivě je výsledkem krátkodobý zisk za cenu devastace firmy, která by vedla při nezměněných podmínkách během několika let ke krachu. Oni tam nic jiného nevymysleli a neudělali, co jsem slyšel, tak dost lidí v Rajfce bylo proti, plně si toho byli vědomi... ale nějak bylo zajištěno dostatek hlasů pro.

  Že to potom dorazili "indickým projektem" nového systému bankovnictví, to už je zase jiný příběh.

  No, někdo může obdivovat jeho "organizační schopnosti" týkající se "zařizování jistých věcí", no každého věc. Ale já bych rozhodně nechtěl být minoritním akcionářem v "jeho" firmách. Být minoritní akcionář v firmě Moneta, tak už mám akcie dávno prodané.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).