Hlavní navigace

Názor k článku Mohou vám zakázat nahlášení trvalého pobytu v pronajatém bytě či domě? od Jarmila - Moje zkušenost: nájemník si na základě plastné nájemní...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 11. 2019 4:35

    Jarmila (neregistrovaný) 5.30.92.---

    Moje zkušenost: nájemník si na základě plastné nájemní smlouvy na obecním úřadě nahlásil do pronajatého bytu trvalé bydliště. Má na to právo, zabránit se tomu nedá. Udělal to m.j. i proto, že se tímto odhlásil z jeho trvalého bydliště u rodičů, kde do té doby bydlel, a ti - protože se starali o další nezletilé děti - získali nárok na sociální dávky. Po roce z bytu odešel. Protože to byl slušný nájemník, dohodli jsme se, že si buď najde jíné bydlení a TP si přehlásí, nebo ho po nějaké době odhlásím já, ale dám mu to vědět. Asi za rok jsem ho na úřadě z TP odhlašovala. K odhlášení byla nutná nájemní smlouva (byla na dobu určitou a doba určitá už uplynula) a čestné prohlášení tuším 2-3 osob, které potvrzovaly, že v bytě už několik měsíců nebydlí + pokud mám,, tak kontakt na něho. S bývalým nájemníkem jsem v kontaktu stále, TP má na obecním úřadě. Obecní úřad na něho kontakt nemá, neb změnil číslo mobilu.

    Druhá zkušenost: expřítel měl u mně TP. Když jsme se rozešli a on se odstěhoval, jsem jeho TP několik (asi 5 let) neřešila. Ale protože mi pořád chodila jeho pošta, požádala jsem ho, aby si laskavě přehlásit TP pobyt k nové přítelkyni. Ta mu to ale nedovolila. Tudíž jsem si nechala od členů rodiny potvrdit čestné prohlášení, že v bytě dlouhodobě nebydlí, neb jsme se dávno rozešli. Uvedla jsem opět na něj i kontakt (novou adresu a číslo mobilu). Paní z úřadu mu zavolala, on jinou adresu potvrdil. Leč přítelkyně pobyt skutečně nepovolila, tak má opět TP na obecním úřadě s tím, že obecní úřad na něho kontakt má.
    Obě zkušenosti jsou z loňska, tudíž rok 2018.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).