Hlavní navigace

Mobilní služby budou státu dál poskytovat všichni tři operátoři

21. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Dnešní Hospodářské noviny informují, že mobilní služby budou státu dál poskytovat všichni tři operátoři. Centrální nákupy byly jedním z úsporných plánů ministerstva financí, do roku 2020 ale jednotná soutěž nebude, protože vláda si určila jiné priority.

Západoevropské akciové indexy by měly do nového týdne vstoupit mírným poklesem.

Z makroekonomických údajů dnes budou zveřejněny např. únorové prodeje existujících domů v USA.

Výsledky hospodaření za loňský rok dnes zveřejňují italské elektrárenské společnosti Terna a Enel Green Power.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové indexy v pátek vzrostly přibližně o půl procenta a posílily tak již pátý týden v řadě. Index S&P 500 se tak dostal zpět nad úroveň na konci loňského roku. Vstup do letošního obchodování přitom pro americké burzy byl nejhorší v historii. Páteční růst táhly hlavně finanční a farmaceutické tituly, v menších ztrátách naopak skončilo telekomunikační nebo potravinářské odvětví.

Noční obchodování na asijských trzích přineslo růst většiny indexů. Nejvíce se dařilo čínským pevninským trhům, když vysokých zisků dosáhly zejména akcie brokerských firem (akcie Citic Securities nebo Haitong Securities vyletěly okolo 10 %) v reakci na obnovené financování obchodů na úvěr státem podporovanou agenturou China Securities Finance Corp. V zisku jsou také např. indické akcie, japonské burzy dnes byly zavřené.

O2 Czech Republic

Dnešní Hospodářské noviny informují, že mobilní služby budou státu dál poskytovat všichni tři operátoři. Centrální nákupy byly jedním z úsporných plánů ministerstva financí, do roku 2020 ale jednotná soutěž nebude, protože vláda si určila jiné priority. Úspory údajně mohly sahat k desítkám milionů ročně.

Dopad na cenu akcií O2 by neměl být významný. Pokud by firma uspěla v jednotné soutěži, mohlo se to pozitivně projevit v hospodaření. Současné zakázky na některých úřadech ale mohou přinášet větší marže

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).