Hlavní navigace

Mobilní aplikace pojišťoven: Co pojišťovny (ne)umí

3. 9. 2012
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: web České pojišťovny
Vyjednejte si plnění od pojišťovny bez toho, abyste museli na pobočku. Které pojišťovny nabízejí mobilní aplikace, a víte, že přes ně můžete dokonce ušetřit?

Před časem jsme vám představili mobilní aplikace bank pro chytré telefony. Usnadnit si život ale můžete i při jednání s pojišťovnou. Které už nabízejí mobilní aplikace a jak jsou povedené?

Allianz pojišťovna

Allianz pojišťovna má v nabídce hned několik mobilních aplikací. Vyberte, která se vám líbí.

Aplikace Křižovatky: Získejte povinné ručení jen za polovinu

Křižovatky jsou herní aplikací, kde si můžete vy nebo vaši blízcí formou soutěže natrénovat kůži motoristy ještě před tím, než vyrazíte skutečně do ulic. Při hře určujete, v jakém pořadí budou vozidla křižovatkou projíždět. Časový limit se v každém kole zkracuje, obtížnost naopak roste. Za nesprávné rozhodnutí při hře můžete body i ztrácet.

Kromě toho si ale hráči mohou snížit i sazbu povinného ručení. Pojišťovna každý měsíc vyhodnotí tři nejlepší hráče, kteří získají 50% slevu na povinném ručení.

Můžete si zde také prohlédnout kritické křižovatky v největších městech ČR.

Stahujte na:

WeatherSafe napoví, kdy schovat auto do garáže či vzít deštník

Není to tak dávno, co Allianz pojišťovna spustila také bezplatnou aplikaci WeatherSafe, která nabízí předpověď počasí na týden dopředu v tříhodinových intervalech pro více než 2,3 mil. lokalit na světě. Poskytuje také výstrahy a rady pro případy nepříznivého počasí ve třech zvolených lokalitách v Evropě najednou.

Kromě chytrých telefonů s Androidem a iOS otevřete aplikaci i v Blackberry.

Stahujte na:

Allianz na cesty: rady i levnější pojištění

Přes tuto aplikaci lze sjednat levnější pojištění pro cesty do zahraničí s neomezenými léčebnými výlohami. Kromě toho zde naleznete i rady pro případné krizové situace a například i rychlou volbu pro mezinárodní tísňové volání či spořič obrazovky s údaji co dělat, pokud se stanete účastníkem dopravní nehody nebo vám život zkomplikuje zdravotní indispozice.

Všechny aplikace pracují v operačních systémech Android a iOS a jsou bezplatně ke stažení i pro neklienty na stránkách pojišťovny.

Stahujte na:

Česká podnikatelská pojišťovna

Česká podnikatelská pojišťovna nabízí k využití aplikaci Smart ČPP. Už z názvu je jasné, že aplikace je určena pro chytré telefony (Android a iOS) či tablety a zájemci si ji mohou stáhnout na App Store a Google play.

Nejdůležitější funkcí je pomoc v případě nehody nebo poruchy vozu. Přes aplikaci můžete nahlásit škodu i zaslat doklady a fotodokumentaci přímo z místa nehody, vkládat dokumenty a pak sledovat, v jakém stavu je vyřizování vaší pojistné události. Pokud je potřeba asistenční služba, zajistí aplikace přímé spojení i odeslání souřadnic nepojízdného vozidla.

Obsahuje také informace jak postupovat při nehodě u nás i v zahraničí, přehled ambasád i základní mezinárodní silniční pravidla a tísňové linky. Kromě toho přes aplikaci můžete sjednat pojištění nebo najít nejbližší pobočku pojišťovny.

Stahujte na:

Česká pojišťovna

Česká pojišťovna nabízí (i neklientům) mobilní aplikaci pro smartphony s operačním systémem Android a iOS. 

Uživatelé v ní najdou například své smlouvy, návod na poskytnutí první pomoci nebo rady, co dělat bezprostředně po nehodě. Aplikace najde také v mapě nejbližší pobočku pojišťovny, pohotovosti či ambulance (včetně kontaktů a otevírací doby) nebo umí sjednat či prodloužit cestovní či úrazové pojištění a také ho zaplatit. Na mobilu si pak můžete zobrazit i kartičku své cestovní pojistky.

Aplikace prošla několika upgrady. Nejnovější je verze 5.0, poslouží, pokud máte pojištění motorových vozidel, cestovní či úrazové pojištění nebo i pojištění nemovitosti a domácnosti. Nejnovější funkcionality umožňují nahlásit škodní událost zadáním základních údajů a odesláním ke zpracování do klientského centra pojišťovny spolu s fotografiemi a potřebnými dokumenty. Zároveň si můžete objednat například odtah nebo náhradní vůz nebo pomocí GPS udat vaši přesnou polohu.

Kromě toho můžete využít i elektronický archiv. Například pokud máte pojištění domácnosti, můžete nafotit své vybavení a snímky zálohovat v elektronickém archivu. V případě pojistné události si pak zjednodušíte proces likvidace škody.

Aplikace obsahuje i návod, jak postupovat v případě škody na majetku a co je potřeba pro správné nahlášení pojistné události.

Stahujte na:

Horská služba

Jestliže občas chodíte na procházky, přijde vám vhod aplikace Horská služba od České pojišťovny. Aplikaci uvítají nejen příznivci hor. Snadno pošle vaši aktuální polohu pomocí SMS a nepotřebuje datové připojení.

Stahujte na:

Evropská cestovní pojišťovna

Také Evropská cestovní pojišťovna nabízí (i neklientům) aplikaci „cestovní pojištění“ pro chytré telefony (Android, iOS).

Použít ji můžete pro sjednání cestovního pojištění nebo kontaktování klientského servisu pojišťovny.

Stahujte na:

ING životní pojišťovna

ING kalkulačky

Spočítat si mzdu, výši mateřské, nemocenské anebo najít optimální pojistnou částku umí aplikace ING kalkulačky. A samozřejmě ukáže i jak si naspořit na důchod.

Stahujte na:

ING penzijní fond

ING penze

Pokud si stáhnete aplikací mířící na změny v penzijním připojištění, tak podle ING penzijního fondu si budete v důchodu chrochtat. Spočítáte si, kolik byste si měli spořit, abyste v důchodu mohli nadále žít důstojným životem.

Stahujte na:

Kooperativa pojišťovna

Kooperativa pojišťovna nabídla na počátku loňského roku nejdříve aplikaci mobilního portálu pro majitele chytrých telefonů, která umožnila sjednání pojistky, nahlášení škody, zjistit stav její likvidace nebo získat základní informace o své pojistné smlouvě.

Letos v květnu pak pojišťovna přišla přímo s mobilní aplikací KOOP Asistent, která je zaměřena na pomoc řidičům motorových vozidel.

Najdete zde rychlou provolbu na linku integrovaného záchranného systému či infolinku pojišťovny, informace o dopravní situaci na hlavních tazích ČR nebo rady jak postupovat při poruše či nehodě. Přes aplikaci je možné také nahlásit škodu, zaslat do pojišťovny snímky z místa nehody, odeslat souřadnice vozu a sledovat vývoj likvidace pojistné události.

Účto_tip_změny21

Aplikace obsahuje ale i informace o mezinárodních silničních pravidlech, kontakt na ambasády, údaje o poskytnutí první pomoci, obsahuje sekci „pomoc v cizině“ a je možné přes ni také sjednat pojistku nebo vyhledat obchodní místa pojišťovny včetně navigace na vybranou pobočku.

Stahujte na:

Uniqa pojišťovna

Ačkoli Uniqa pojišťovna v současné době mobilní aplikaci nenabízí, plánuje její spuštění ještě na konci letošního roku. Aplikace bude umožňovat pasivní i aktivní operace a bude určena pro majitele chytrých mobilních telefonů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).