Hlavní navigace

Názor k článku Místo na kontrolu na úřad práce odjel do Austrálie, přesto spor s ním vyhrál od Roman Vašíček - Přehled mám bohužel pouze o tom s čím...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 11. 5. 2018 19:03

    Roman Vašíček (neregistrovaný) ---.dynamic.hispeed.ch

    Přehled mám bohužel pouze o tom s čím už jsem se setkal či musel zbývat vzhledem k tomu, že jsem zde jako náplava jakož i spousta ostatních v mém okolí. Pokud bych se nedostavil na úřadem určenou schůzku tak budu mít smůlu stejně jako vy. Když jste v evidenci RAV, můžete odmítnou práci odpovídající Vaší kvalifikaci bez sankcí jen pokud by plat byl nižší, než 70% Vaší poslední "pojištěné" mzdy. Je zde ale možné si oficiálně přivydělávat. Podpora kterou pak dostanete se v tomto případě vypočítává z rozdílu mzdy z této dočasné práce a předchozí "pojištěné" mzdy.

    >> Hlavní rozdíl je asi v tom, že většina Švýcarů si prací vydělá tolik, že když jsou bez ní, tak na ten úřad ani nemusejí chodit a nějak přežijí, tady má takovou výhodu jen hrstka lidí.

    Tak s tímto bych si dovolil nesouhlasit. Možná by to mohla být částečně pravda u lidí, jejichž předci žijí ve Švýcarsku nějakou tu generaci, ale v případě nově příchozích to rozhodě pravda není. Z osobní zkušenosti bych měl tendenci spíše tvrdit, že celkový poměr příjmů a výdajů je stejný jako v ČR. Jen na dovolenou je levnější jet do zahraničí na rozdíl od Česka, kde mi přišlo levnější zůstat v republice.