Hlavní navigace

Názor k článku Miroslav Kalousek: Navrhovat vystoupit z EU je totéž co vlastizrada od Zatím ještě občan ČR - Pro všechny, kteří tady adorují pro vystoupení ČR...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 7. 8. 2017 11:11

  Zatím ještě občan ČR (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Pro všechny, kteří tady adorují pro vystoupení ČR z EU, tedy jakýsi #czexit:

  Uvědomte si, že referentum o #brexit se zakládalo na lžích. A na nich zvítězilo. Pokud vám připadá správné lhát pro prosazení vlastních zájmů, jděte bydlet někam do Asie či Afriky, tak je taková politika běžná.

  Dokážete si představit #czexit? Jsem přesvědčen, že o nikoli. Jen naivní lidé si myslí, že by malá ČR dokázala nastavit obchodní vztahy se zbytkem světa (ano a se všemi státy EU) tak, aby byly výhodné. Na to nemáme ani politiské kapacity, natož obchodní. Škodovka to odnese mezi prvními, clem zatížené vozy z ČR nikdo moc kupovat nebude (proč asi?).

  Pokud si vážně přejete vystoupit z EU, vezměte si neplacené volno a jeďte se podívat do Moldávie, na Ukrajinu a do Ruska. Prožijte tam tak rok, dva. Choďte na místní úřady, využívejte místní zdravotnictví a vůbec zcela jistě štědrý sociální systém. Pokud se vám to tam bude moc líbit, hlasujte pro #czexit. Bude to pak u nás velmi podobné. Ale dám ruku do ohně za to, že do měsíce byste byli zpět a do konce svého života dělali vše pro to, abychom se už do Varšavské smlouvy nikdy nevrátili.

  A uvědomte si, že to, že za to, že tady SVOBODNĚ můžete tlachat tyto do nebe volající nesmysly a kraviny, vděčíte demokracii, která v ČR zatím ještě stále je, ale nemusí to tak být napořád.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).