Hlavní navigace

Názor k článku Minimální mzda znovu poroste. V Evropě máme jednu z nejnižších od koumes - Jasně, v oboru, kde pracujete Vy (a já...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 9. 2018 14:34

    koumes (neregistrovaný) ---.jimi.cz

    Jasně, v oboru, kde pracujete Vy (a já taky) není platová tabulka. Ale je spousta jiných oborů, kde ta tabulka je nebo se k nabízené pozici nabízí i ten plat. Myslel jsem, že to víte. Tedy ten plat je daný tou pozicí a tím co člověk na ní bude dělat, co musí umět atd. A minimální mzda řeší prostě to platové minimum - na pozicích kde se nevyjednává, ale kde člověk buď tu práci dostane a vezme i s tou mzdou nebo ji nedostane nebo nevezme. A teď je otázka, jestli třeba 12 000 Kč hrubého se někomu zdá hodně - na dnešní ceny všeho kolem - nebo přiměřeně nebo málo. Komu se to zdá hodně, ten chce zřejmě minimální mzdu zrušit. Možná neví kolik co stojí, těžko říct. Mně osobně se to hodně nezdá. Mzda by měla být taková, aby se vyplatilo pracovat.

    Nebo jinak: máme v této zemi velké dávky a nebo malé platy? Někdo může říct, že velké dávky. Já říkám, že malé platy. Vše je relativní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).