Hlavní navigace

Názor k článku Máme málo dětí, doplatíme na to od Jan Slanina - Ano, vyjmenoval. Něco z toho jsou položky v...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 11. 2012 19:31

  Jan Slanina

  Ano, vyjmenoval. Něco z toho jsou položky v řádu 100 Kč měsíčně, něco jsou položky, které nastávají párkrát za život. Něco je vyloženě spekulativní: pokud se Vám bude víc lidí střídat na jedné práci, je naopak větší šance, že defraudanta odhalíte dřív. Velké firmy to vědí a proto lidi nutí se občas prostřídat.

  A lidé, kteří chtějí částečný úvazek, jsou často v přepočtu na hodinu ochotni pracovat levněji, protože chtějí něco extra.

  Vy navíc ignorujete jednoznačné výhody, které plynou z většího počtu zaměstnanců ve firmě a tím pádem zastupitelnosti atd. Ta stokoruna navíc měsíčně se vykompenzuje prostě tím, že snáze vykryjete dovolené, a nebudete plýtvat časem specialisty či majitele firmy na práci, kterou normálně dělá asistentka.

  Nebo prostě to, že zaměstnanci, který má poloviční úvazek, můžete říct "jděte si k lékaři mimo pracovní dobu", zatímco plnému úvazku to často říct nemůžete, protože pracovní doba se kryje s ordinační dobou. Takže návštěvy toho na plný úvazek musíte platit, zatímco návštevy toho na poloviční úvazek ne.

  Vaše základní premisa je, že podnikatelé vždycky vědí, co je pro ně nejlepší. Já Vám tady dokazuji, že velmi často nevědí. Proto to není off-topic.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).