Hlavní navigace

Názor k článku Máme málo dětí, doplatíme na to od Flasi - No pokud si ta jedna pracovní síla zlomí...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 11. 2012 23:29

  Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  No pokud si ta jedna pracovní síla zlomí ruku, tak to se stane velmi zřídka. A potom se řeší zastoupení a to zastoupení je po celou dobu té neschopnosti té původní síly. Bolí to, to je jasné - ale jak jsem psal - je to víjimečně, takže se to ustát dá.
  Taková univerzální kancelářská síla má v hlavě fakticky informační systém firmy. Ví, kdo už materiál dovezl a kdo volal, že se s nabídkou zpozdí. Pamatuje si toho obchodního zástupce od minule, takže ví, v čem je jeho háček.
  Ve velkých firmách tohle suplují složité byrokratické procesy a drahé informační systémy. Ve středních firmách máte těch lidí více, takže ta vědomost tohoto všeho je tak nějak kolektivní. Pokud byste na tohle v malé firmě měl 2 holky, které se budou po 4 hodinách střídat, tak to prostě fungovat nebude. Anebo bude za cenu, že tam značně naroste byrokracie a firmička ztratí svou velkou konkurenční výhodu - pružnost.

  Je spousta způsobů, jak se dá hlídání řešit, to je pravda. Ale také je pravda, ale občas nevyhovuje ani jeden. A co potom?
  V tomhle se rozhodně shodujeme, že stát by měl nabídnout lepší možnosti hlídání dětí s větší kapacitou. To by pomohlo opravdu hodně.

  Já netvrdím, že ty dobré vztahy se mají začít budovat v okamžiku vyhození. Ale i to se stává - byl vyhozen i předchozí šéf a vy nastupujete na jeho místo. Co potom? Ale to jsem odbočil - psal jsem to, že i když se chováte slušně, tak to nutné snížení nákladů nemusí všichni vzít rozumně. Každý je jiný a někdo se i přes vaši předchozí vstřícnost začne chovat nevstřícně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).