Hlavní navigace

Názor k článku Mám si vybrat penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření? od Jarmila - Musela jsem práci přizpůsobit pracovní době školky/školy. Dojíždění...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 21. 8. 2012 8:04

    Jarmila (neregistrovaný) ---.199.broadband14.iol.cz

    Musela jsem práci přizpůsobit pracovní době školky/školy. Dojíždění proto naprosto padlo, z časových důvodů. No, a pak se mi nepodařilo najít lépe placenou práci, Přece jen doba, po kterou je žena na mateřské (rodičovská ješšě nebyly, byly jsme doma zadarmo) a pak potřebuje třeba jen upravenou pracovní dobu, je dost dlouhá. A zaměstnavatelé o podobné úpravy moc zájmu nemají. Nemůžu být v práci v 6.00, když školku otvírají v 6.30. Hlídání jsem neměla a na placené hlídání jsem neměla zdroje.

    Víte, prorodinná politika nejsou jen přídavky na děti, ale třeba dostupnost školek, jejich pracovní doba, možnost práce na zkrácený úvazek, možnost práce doma (nevím, proč to v době počítačů ještě nefunguje), možnost získat v rozumné době rozumně vysoké výživné (u mně se třeba soud divil, proč ho vůbec chci. Nějak nechápal, že dítě trávu žrát nebude. O potížích s výživným jsem tu psala story). Přídavkům na děti taky nefandím, ale daňová úleva nebo odpočet - proč ne?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).