Hlavní navigace

Názor k článku Mám si vybrat penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření? od Vladimír Kutálek - Díky za první příspěvek k závěrečné otázce: "Ovlivnit...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 8. 2012 10:09

  Vladimír Kutálek

  Díky za první příspěvek k závěrečné otázce: "Ovlivnit mě můžete tak, že mi pošlete své parametry, např. vámi očekávané výnosy."
  Bohužel jsem zapomněl zdůraznit, že potřebuji upřesnit jestli myslíte nominální×reálné, čisté×hrubé. U vás předpokládám (dle výnosu dluhopisů CZ) nominální čisté, nepletu se?
  Jestli zminované výnosy jsou reálné? Zde je fond, který toho dosáhl dlouhodobě(!): http://www.vhi.cz/index.php/blog-2/item/pioneerfund (navíc si nejsem jist, jestli uvádí reálné nebo už čisté výnosy)
  ad moje rada: splatit v první řadě úvěrů, resp. v nulté řadě úvěry netvořit na spotřební zboží, plně souhlasím. stejně tak s vlastním bydlením a dětmi. Další v řadě jsou dle mého názoru investice, ale stejně jako když si kupujete dům potřebujete nasbírat hodně zkušeností, ale ty tak nějak člověk automaticky získá bydlením u rodičů, později v nájmu. Stejně tak u dětí, ale stejně tak u investic.
  Vaše odhady investic plynou z relativně krátkého období a tedy jsou dle mého názoru zkreslené. Zkuste investovat relativně malou částku HNED, ale pravidelně, poznat sám sebe a investiční "pravidla". Za x let až budete mít vlastní dům a vychované děti tyto zkušenosti s investováním zúročíte. Malá částka = nebude vám vadit, i kdyby jste o ni přišel, ale taky nic nevyřeší..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).