Hlavní navigace

Názor k článku Mám si vybrat penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření? od bob - Jen jsem článek prolétl zda v něm narazím...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 8. 2012 6:36

  bob (neregistrovaný) 194.228.18.---

  Jen jsem článek prolétl zda v něm narazím na onu tabulku. ANO je tam!! Opět ta tabulka s PLUSOVÝMI procenty u akcií většinou dvouciferné číslo.

  A kde je prosím ta REÁLNÁ tabulka která by mohla vypadat třeba takto?

  Dluhopisy ČR +2%
  Akcie ČR +4%
  Akcie svět -20%
  Dluhopisy Řecko -95%

  Atd atd! Další hovadina je ono "přelití" peněz z akcií do dluhopisů to je další pohádka. Jsem zvědavý co by se např. přelévalo, pokud 15 let před důchodem budou peníze sice v plusu ale 10 let kdy chci začít "přelévat" budou najednou -80%. Přelít a být rád za 20%? Nepřelít a čekat až to bude -99%? Aha o tom se jaksi mlčí.

  Spořit v dnešní době na důchod do nějaký akcií je HOVADINA. Jsou to jen NUMERA v počítačích která mávnutím proutku změní svou hodnotu nebo klidně úplně zmizí. Jednou když budete mít kliku vám nějaké peníze vyplatí ale nikdo neví jestli si za to koupíte dovolenou v karibiku nebo víkendový výlet do Prahy!

  Moje rada - cpěte prachy v první řadě na splacení úvěrů, do (vzdělání) dětí, do vlastních nemovitostí (zateplení, solártní ohřívání). Lepší mít v důchodu barák s mizivými náklady a zahrádkou kde poroste aspoň mrkvička než nemít nic a někde v bance mít "NUMERO" za které si nekoupíte ani chleba!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).