Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Má pojištění invalidity smysl? Podrobná analýza od MaT - Tak tohle mi také nějak není jasné: Allianz pojišťovna...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 12. 2012 23:38

  MaT

  Tak tohle mi také nějak není jasné:

  Allianz pojišťovna nenabízí „klasické“ připojištění nižších stupňů invalidity (pouze III. a IV. stupeň na konstantní částku).

  Jaký IV. stupeň? V článku se před tím píše jen o 3 stupních invalidity...

  A tohle je také zajímavá formulace:

  "...obzvláště v případech, kdy na člověku postiženém ID byli předtím ekonomicky závislí jeho blízcí..."

  ID je zkratka pro invalidní důchod? On někdo může být postižený invalidním důchodem? Já myslel, že postižený může být tak tou invaliditou...

  Jinak je to zajímavý a užitečný článek, to jako ne že ne, ale když už si s ním někdo (autoři) dali tolik práce, bylo by fajn, kdyby ho před zveřejněním třeba ještě někdo další přečetl...

 • 5. 12. 2012 19:03

  Tomáš Podoba (neregistrovaný) 80.188.18.---

  Dobrý den, děkujeme za připomínku.
  Některé pojišťovny skutečně mají vlastní, IV. stupeň invalidity, který představuje "nemohoucnost". Rovněž u některých pojištoven přiznání invalidního důchodu neznamená, že bude přiznán pojišťovnou - musí se před jejich revizní komisi.

  Ve výše uvedené formulaci bylo ID myšleno "invaliditou". Článek byl několikrát revidován. Jsme rádi, že jste si této nesprávné formulace v tak rozsáhlé analýze všiml.

 • 10. 12. 2012 21:18

  Milan Troščák (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Děkuji Marku za Vaši připomínku, příště se pokusím být ještě pečlivější, nicméně z kontextu je (domnívám se) zřejmé, co jsem měl na mysli.
  Ohledně Vaší otázky stran IV.stupně invalidity, který se často nazývá tzv. nemohoucností či závislostí na péči druhé osoby: závislost se dle schopností vykonávat definované úkony dělí na lehkou, středně těžkou, těžkou a úplnou. Podrobnosti stran posouzení si lze nalézt na stránkách MPSV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).