Hlavní navigace

Názor k článku Lovci nehod jsou „zadarmo drazí“. Asistence je často v ceně pojištění od xf - No děkuji. Takže se jedná o jiný případ,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 31. 8. 2015 19:14

  xf (neregistrovaný) ---.casablanca.cz

  No děkuji. Takže se jedná o jiný případ, nežli hovoří článek. Tedy L"Polovina řidičů neví, že má v povinném ručení předplacené asistenční služby."

  Musím podtknout, že 6-ti místné kabiny odtahových aut jistě existují, ale zároveň to není běžné. A smluvní podmínky, alespoň ty co jsem já viděl, o dopravě posádky nemluví. Pouze zmiňují, některé, zaplacení jednoho noclehu, a to ještě většinou s nějakým nevelkým limitem 50E.

  Takže, z pohledu klienta, se jednalo o dobrou vůli dopravce a štěstí, nicméně smluvní nárok na to není (?). A jak se jedná o pojišťovny, ojojoj, jiný svět, jiní lidé, tam je očekávání a počítání s tím nejhorším možným, zcela na místě.

  Oprava na místě.... v ideálním případě. Problém je, že se bavíme o pojišťovnách, takže protože to nebude smluvní opravna pojišťovny, takže pokus o krácení ze strany pojišťovny, takže to bude s velikou pravděpodobností potřeba najmout právníka. Jsou to šmejdi, oni to zkusí.
  No a oprava na místě, nevím, školy nemám, ale že by někde na jihu měly skladem blok motoru od R Trafic? No možný to je, ale velmi málo pravděpodobný.

  "Následně se řidič (nebo někdo jiný) vypraví zpět pro auto, to už zpravidla letecky nebo vlakem. A i toto mu pojišťovna zaplatí. Než začnete brečet, jak jsou ty pojišťovny špatné, něco si o tom zjistěte a přečtěte podmínky."
  Ano? A která tohle z povinného ručení zaplatí? Hádám, že projednou ji lze jmenovat - pokud tedy existuje.
  No já "brečím" právě po přečtení pojistných podmínek, takže proč ten tón, vašnosto?

  Rozdíl mezi námi je v tom, že každý se na to díváme z úplně jiné stránky. Já jako ten, co bych měl živit, a "pomahač" za peníze.... za peníze.

  Za sebe říkám, že kdybych měl zůstat řekněme 1200 km někde na jihu, tak ta pravděpodobnost je velmi, velmi malá. Matematicky se bude pohybovat kolem nákladového rizika do 150 Kč/rok. Zároveň to nejsou za případný odtah peníze, které by zruinovaly kohokoli, kdo se tak daleko vypraví. Takže i za 300 Kč/rok je to prodělek. Nutně musí být - pojišťovna není charita, ta v ceně musí pokrýt externí náklady (odtah), svoji režii, a svůj zisk.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).