Hlavní navigace

Názor k článku Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají od Flasi - Tak existují SVJ/družstva nefunkční. Existují taková, kde se...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 19. 2. 2012 7:50

  Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Tak existují SVJ/družstva nefunkční. Existují taková, kde se nesejdou. Existují taková, kde je vedení tuneluje - to ale zdaleka není problém jen družstev/SVJ.
  A taky existují taková, kde se sejdou a 70letí důchodci si dají moc dobrý pozor, aby se neudělala nějaká nehavarijní rekonstrukce, protože oni tam za 10-20 let už nebudou - jeden kamarád bydlí zrovna v takovém.
  Ale také existují menší družstva, která fungují.

  Pokus uplatit lidi zodpovědné za zakázku je dneska smutný standard - prakticky všude, kde k rozhodování nemá blízko majitel firmy.

  Ad výtahy - Schindler/KONE/Thys­sen - jsou velké značky. Rozhodně sami o sobě nejsou zárukou kvality. A malí výrobci rozhodně nemusí znamenat nekvalitu. Velcí developeři je používají především proto, že obecně velcí hráči ve všech oborech uzavírají velké zakázky s velkými dodavateli, protože milion důvodů (ISO a jiné certifikace, stabilní dodavatel, lépe se to obhájí před vedením, větší úplatek z větší zakázky, atd.atd.).
  A jsou to přesně firmy, kde - když si nedáte pozor a developeři si pozor nedávají (asi z jasných důvodů) - tak snadno uzavřete velmi drahou servisní smlouvu.
  Že jsou v družstvech často výtahy vzhledově horší, tak to mne vůbec nepřekvapuje - jsem psal, že developer se u výtahu soustředí na vzhled (a jen málo ho zajímá vhodnost daného typu a náklady na servis). Pro mne osobně je vzhled výtahu víceméně pozlátko a i ve vedení družstva byla shoda, že vzhled výtahu opravdu není priorita.

  Ale jinak mám pocit, že se sám popíráte - prvně píšete, že mizernou kvalitu dává dneska každý (automobilky apod.) - a teď zase, že se tak neuvažuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).