Hlavní navigace

Názor k článku Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají od xf - Družstva... také mám zkušenosti osobní i zprostředkované. Máme...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 19. 2. 2012 0:18

  xf (neregistrovaný) ---.casablanca.cz

  Družstva... také mám zkušenosti osobní i zprostředkované. Máme starý byt v paneláku. A když se měl zateplovat, tak Máňa říkala, že dům po zateplení zplesniví. No tak je to směroplatný. A tak máme panelák bez zateplení. On je starý někdy z roku 1972, s mizernou izolací, a tak na některých obvodových zdech kondenzuje voda. A tak jsou plesnivé. A není šance to zateplit.
  Chtěl jsem kupovat byt. SVJ se stanovami pro jakékoli změny na společné části 100% souhlas všech členů, nejen těch přítomných a ve vlastním bytě 50%. Ani se nesejdou.
  Další družstvo, kde bylo tunelované představenstvem - zcela jasné z několik let staré domumentace, a novou ani nevydávali, ač tím porušovali zákon.
  Další, kde byl kolega dokonce předseda. Lidé s balkóny si odhlasovali, že jim ti s balkóny zaplatí na balkónech věci, nepatřící k společné části. Spousta historek.
  Standardně mají problém se vůbec sejít - stačí pouze 50% účast. K výběrovým řízením: opět je standardem, že těm co to ve družstvě vybírají nabízejí firmy úplatek. Do vašeho bytu okna zdarma, nebo s nadstandardní výbavou - žaluzie, kování, zasklení atd. Rozúčtování tepla - někteří jakoby netopili.

  Jde jen o to, o věc se zajímat. A čím víc toho člověk ví, tím méně toho chce vědět.

  A výtahy: Schindler, KONE, Thyssen. To jsou značky používané v developerských projektech. Včetně jejich servisu - už kvůli zárukám. Oproti tomu v družstevních jsou téměř vždy od fiem nejen vzhledově, ale i o třídu horší. Od renomované firmy je vidět něco jen málokdy.
  Proč to v SVJ a družstvech dělají? Náklady jsou jejich z 1/50, zisk celý.

  Když chce developer šetřit, nepoužije výtah vůbec - pokud to předpisy umožňují. Místo výtahu máš schody s "luxusní" dlažbou. Takhle uvažují - a ne že dají tam, kde je to vidět, něco mizerného.

  Jasno nemám, ale o věci něco málo vím. To co jsi předvedl je, ve vší úctě, jen sbírka "Máňa povídala".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).