Hlavní navigace

Názor k článku Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají od Flasi - V zásadě souhlasím. Když se postavily paneláky, tak...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 17. 2. 2012 10:20

  Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  V zásadě souhlasím. Když se postavily paneláky, tak to byl děs, protože kolem nich nebyla žádná infrastruktura a ta se tam postupně během desítek let dostavovala. Ale dneska tam je - a naopak kolem těch novostaveb není. A jen tak nebude, protože obecně nikdo netlačí na její budování. Developery to nezajímá, ti prodali domy po bytech a tím pro ně všechno končí.

  A k tomu parkování - u paneláků nejsou garáže a nejspíš nikdy nebudou, ale situace s parkováním u novostaveb taky není zrovna růžová.

  Jsou paneláková sídliště (většinou ta větší), kde je parkování velký problém. A aby byl problém ještě větší, tak se tam naučili chodit měšťáci jako zvířata ke krmelci. A pokutují auta která nikomu nevadí. Ale mohla by vadit hasičům. Hasiči by kvůli nim museli vjet na trávník - považte! Sorry za odbočení.

  A pak jsou paneláková sídliště (většinou ta menší), kde se parkovat dá.

  U novostaveb je to tak, že pokud chcete parkovat, tak si musíte koupit parkovací místo (řádově desítky až stovky tisíc korun). A pak parkujete. Jenže pak zjistíte, že potřebujete druhé auto do rodiny, tak potřebujete druhé místo a musíte zaplatit další desítky až stovky tisíc. A zjistíte, že ty místa jsou - zatím. Kdo si vzpomene pozdě, tak bude mít velký problém, protože pochopitelně developeři berou minimum podle normy za své maximum. A totéž platí o šířce parkovacích míst - takže naložit/vyložit do auta rodinu a zavazadla/nákup jsou někdy trochu manévry.

  Ale je to pořád dobrý - je kde parkovat. Pokud ovšem nepřijede návštěva. U mnoha novostaveb nejsou v okolí žádná místa, kde by se dalo zaparkovat. (A pokud tam někde nějaká jsou, tak je o ně obvykle větší přetlak, než bývá na panelákovém sídlišti.) Developer je tam logicky neudělal - aby si nekanibalizoval svůj prodej parkovacích míst. A silnice je široká, že se tam sotva vyhnete popelářům, ale parkovat na ní nemůžete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).