Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Lidé si ze spořicích účtů vyzvedli přes 6 miliard. Poprvé za osm let od Luboš - Nejhorší nápad je dát peníze do fondů. Fond...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 6. 2010 22:44

  Luboš (neregistrovaný) ---.karneval.cz

  Nejhorší nápad je dát peníze do fondů. Fond znamená, že peníze dáte prostředníkovi, který si s nimi dělá ,co sám chce. Klient pak jen naříká nad výsledkem....­....Lepší je kupovat akcie přes spolehlivého brokera. Tam můžete přesně ovlivňovat nákup a prodej akcií a přesně víte , jak jste na tom, jestli vyděláte a nebo ne.

 • 2. 6. 2010 10:42

  Tomáš Pavelka (neregistrovaný) 193.245.34.---

  Většina lidí ale neví jak si vybrat akcii vhodnou k nákupu. Obzvlášť pokud chtějí spekulovat na růst akcie.
  Něco jiného je, když jim jde o akcie s pravidelným dividendový výnosem k dlouhodobému držení. Tak tam je to pro laika nejjednodušší právě za pomoci podílových fondů (a jejich portfoliomanagerů). Pokud si laik vyhledá několik fondů zaměřeých na nákup dividendových akcií a podívá se jaké firmy mají tyto fondy v TOP10, tak si může udělat úsudek o jejich vhodosti.
  Já bych tedy jako laik šel v případě výběru dividendových akcií přesně touto cestou (sám firmu analyzovat nedokážu). Podíval bych se, jaké firmy se v TOP 10 u jednotlivých fondů opakují a mezi těmi bych si vybral. A samořejmě bych během ubíhajících let stejným způsobem občas sledoval, jestli některá z nich není najednou „mimo hru“ .

 • 2. 6. 2010 11:22

  Lubik (neregistrovaný) ---.rsd.cz

  Kdysi jsem zde napsal, že podle mého soukromého průzkumu diskuze na Měšci, asi 20% procent přispěvatelů s článkem souhlasí, asi 20% nesouhlasí a 60% příspěvků je o něčem jiném. Čím je dané téma výjimečné, že je zde mimo 90%?

 • 2. 6. 2010 14:55

  Luboš (neregistrovaný) ---.karneval.cz

  Pavelko, máš směšný názor,že lidé neví co si vybrat. Na www.pse.cz jsou křivky akcií , podle kterých lze si domyslet vývoj cen akcií. Na netu je mnoho informací o akciích a protože v době krize jsou akcie dole, tak je vývoj jasný. ........Nejhorší je dávat peníze přes parazity, což jsou fondy !

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).