Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Lidé naivně a zoufale hledají jistotu od bob - Koukám tahle agitka "poradce" Fejtka se objevuje na...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 1. 2013 8:08

  bob (neregistrovaný) 194.228.18.---

  Koukám tahle agitka "poradce" Fejtka se objevuje na víc serverech, dneska bohužel i zde. Pane Fejtku - tyhle kydy si prosím nechte a raději nám zde upřímně a otevřeně napište - kolik je provize za "upsání ďáblu" ve fondu 2. pilíře? Předpokládám že to bude slušný vejvar aby se vyplatilo všude šířit tyhle bludy!

 • 9. 1. 2013 23:01

  (neregistrovaný) 213.195.215.---

  Provize je ve skutečnosti nízká. Teda ne ta pro autora a Měšec. Autor je zaplacen za pozitivní kampaň.

  Lidi ten veleslavnej druhej pilíš nechcou a agenti ho kvůli nízké provizi nebudou prodávat. Dokonce je řada agentů, kteří ho ani prodávat nemůžou, páč nesplňují podmínku středoškolského vzdělání s maturitou. Jo, bude se to obcházet, ale nepůjde to vždy (jde to u známých klientů; ti noví, zatím neznámí by se mohli pozastavit nad tím, že jim smlouvu sjednala ženská, ale jako správce smlouvy figuruje chlap - třeba).

  Do přípravy na druhej pilíř nacpaly finanční společnosti hromadu peněz, chtějí je dostat zpět. Prodej finančních produktů potřebuje další impulz. Od zavedení nesmyslných daňových odpočtů životek už uplynulo 12 let, obor stagnuje. Pojišťovny se potýkají s obrovským počtem storen (z nich plynou i poměrně vysoké a nevymožitelné pohledávky za makléřskými firmami a agenty), v produkci se vykazují smlouvy z konverzí a přebouchnuté vlastní i konkurenční, což je sice srozumitelné, nicméně svědčí to o faktu, že počet zájemců o pojištění ve skutečnosti neroste. A ani neporoste. I když manažeři lžou a rádi vykládají o opaku. Roli hrajou peníze, ale i fakt, že o pojištění jako takové vždy byl, je a bude malý zájem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).