Hlavní navigace

Letos budou bohaté Vánoce hlavně u investorů!

Jakub Trubač

Česká ekonomika se potácí ze strany na stranu, míra nezaměstnanosti a reálná kupní síla u nás je silně diskutabilní a střední třída bere za své.

Doba čtení: 1 minuta

Letošní Vánoce v rodinách investorů budou ale pravděpodobně hodně bohaté!

dan_z_prijmu

Světové akciové indexy vykazovaly a stále vykazují silné známky růstu, a pokud se nic nezmění, tak letošní rok lze hodnotit z pohledu obchodníka a investora silně pozitivně. I když reálná ekonomická data v některých případech mluví jinak, tak hlavní tři faktory – chuť nakupovat, důvěra v trh a chamtivost – tlačí akcie do závratných výšin. Asi nejčastější dotaz mých investorů z první poloviny roku „kdy ty nárůsty skončí?“ již v posledních měsících slýchávám stále méně. Situace je přesně opačná – stále se nakupuje, stále se vydělává. Výše zmíněná otázka bude možná aktuální dříve, než si kdokoliv myslí. V minulosti jsme byli mnohokrát svědky silných poklesů, a to ve chvílích, kdy to trh nejméně čekal.

Podle mého názoru to však není záležitost dnešního dne, nejspíše ani týdne a s pomocí Boží ruky trhu ani zbytku letošního roku. Vzkaz pro všechny mé klienty zní: „Nakupujte akcie, dokud to jde, a až nakupovat nepůjde, tak šetřete, na trhu se pak zase brzy potkáme“

Našli jste v článku chybu?