Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Leasing ojetých automobilů od Jarmila - U spotřebitelského úvěru je auto moje od okamžiku...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 11. 2003 9:24

  Jarmila (neregistrovaný)
  U spotřebitelského úvěru je auto moje od okamžiku koupě. Zda si ho po dobu splácení pojistím nebo ne, je jen a pouze můj problém (u staršího auta se navíc pojištění nevyplácí). U leasingu musím na auto začít šetřit ještě před před jeho koupí = akontace) a auto navíc do doby splacení není moje. Když si spočítám nutnost pojištění a další (např, pokud je auto při havárii zničeno, já budu mít složenky a víc nic), pak bych použila zcela jinou formu nákupu. Tím je skupinový nákup. Např. u společnosti CARION splácím auto v hodnotě 300.000,- Kč po dobu 5 nebo 6 let, měsíční splátka je 6.095,- Kč (u pětileté splátky) nebo 5.262,- Kč (u šestileté). Auto sice nemám hned, ale za 2-2,5 roku, ale OD OKAMŽIKU KOUPĚ JE MOJE. Do doby splacení ručím tím autem. Celkem zaplatím 365.700,- Kč (resp. 378.864,- Kč při šestiletém splátkování). Ve srovnání s Vámi zaplatím stejně, ale splácím déle (jiné srovnání není možné pro fixní dobu splácení. Poto není možné např. srovnání při splácení po dobu 36 měsíců).
 • 24. 11. 2003 12:11

  Fredy (neregistrovaný)
  Dovolím si pár poznámek. Pokud se nepletu, tak Carion zastavil nákupy starších automobilů. Pokud se něco změnilo, tak se omlouvám. Carion je mlm společnost, kde se vyplácí dost vysoké provize. Můžete mi prozradit, z jakých zdrojů se tyto provize rekrutují? Jaké jiné poplatky je přitom potřeba zahrnout do celkové ceny? Kdo garantuje že budu mít auto nejdéle do 2 let? Pokud jste dealer, tak kolik článků mlm je pod Vámi a kolik nad Vámi? Děkuji za upřímnost.
 • 24. 11. 2003 14:16

  Jarmila (neregistrovaný)
  Dobrý den, Fredy. Nejsem dealer Carionu, jen ho dobře znám. UŽ NENÍ MLM (ale byl). Systém provizí je obdobný provizím u pojišťoven - pokud máte více podepsaných smluv, provize se Vám načítají a zvyšují. Pokud je mi známo, tak je to stejné i u společností, které se MLM-systémem zrovna nechlubí (OVB, ZFP), podobný systém je i u pojišťoven a stavebních spořitelen, i když není přímo nazýván MLM. Provize jsou z poplatku za uzavření smlouvy (konkrétně u CARIONU je tento poplatek ve výši 5 513 Kč (1,75 % z 300.000,- částky + DPH). Z tohoto poplatku vychází provize pro makléře (a pokud vím, tak stejný systém provizí mají i stavební spořitelny, jenže tam to není považováno za nemravné). Myslím si, že skupinový nákup je dobrou alternativou, protože nepotřebuje tolik nesmyslných ručitelů, potvrzení o výši příjmu a jiných dokladů. Ano, jsou i jiné firmy skupinového nákupu, ale jediný Carion má ceník přímo uvedený na svých webových stránkách (na rozdíl třeba od HP-Promotion, která má mimochodem vstupní poplatek v nehorázné výši 39.000,-). Riziko krachu máte i u banky (poslední byla letos Union) i u leasingové společnosti. Vzhledem k obratu Carionu se krach nedá předpokládat, to by musel být majiteli záměrně vytunelován, ale to už je pak jiný problém (Union-banka byla také záměrně majiteli vytunelována). Jakou máte záruku, že majitel nevytuneluje leasingovou společnost? Zatím se u nás za špatnou práci střílí pouze zubaři, nikoli finančníci.
 • 24. 11. 2003 22:37

  Fredy (neregistrovaný)
  Že by Carion přestal pracovat na principu mlm? Že o tom nevědí ani poradci, které osobně znám? Mezi námi je asi rozdíl v tom, že jinak chápeme zákon zachování hmoty a akce a reakce. Každá z uvedených variant financování nákupu osobního auta má něco do sebe. Ještě je třeba doplnit tu nejjednodušší variantu a to je nákup za hotové, nebo-li za vlastní volné peníze. Ta je nejméně riziková a také nejlevnější.

  Společnost Carion trochu znám, nebo lépe znám některé jejich poradce na různých úrovních a také některé klienty. Ty spokojené, ale i ty druhé. Jenže to se jedná většinou o nemovitosti. A tam jsou provize opravdu, ale opravdu dost vysoké. Někdo to může nazývat jinak, ale je to stále jen mlm. Ale proč ne? Mlm je jeden z nejlepších způsobů prodeje, pokud se nejedná o pyramidu, či letadlo.

  Osobně znám ještě jeden způsob nabývání majetku, který nebyl popsán. Předejdu některým připomínkách, nejedná se o zcizení, či lidově krádež.
 • 26. 11. 2003 13:28

  PhDr.Beranová (neregistrovaný)
  Vy jste se asi dobře oženil, anebo dobře restituoval. Z čeho jiného chcete jinak nakupovat za hotové? Protože budete-li na auto (neřkuli byt) spořit, pár roků vám to potrvá. Růst cen (který se u aut projevuje jako změna typu s minimálními změnami a při nárůstu ceny)vám to spoření pěkně prodraží! Ale na dluhy neprší. Dokonce ani hypotéka s možným navyšováním splátek v rozhodném období není tak drahá, jako letité spoření! A to ještě nevíme, co s těmi úsporami provede euro... Ještě slovo k tomu MLM - staré závazky vůči svým spolupracovníkům Carion samozřejmě dodržuje, a protože se splácí až 15 let, bude to trvat stejně dlouhou dobu, než příjem z MLM Vašim přátelům zanikne. Mluvila jsem o současnosti: Určité procento provize stále ještě připadá na množstevní slevu na splátce(za sebe i za doporučeného), ale víceúrovňový marketing to již není. Nyní se odborně školí jen několik jedinců, kteří se zabývají konzultační činností ve prospěch Carionu a starají se o "své" klienty do doby, než tito převezmou auto nebo bydlení a do té doby je z manipulačního poplatku v každé měsíční splátce část určena na jejich platy. Jak jsem psala, hrdě se k nim hlásím. dr.Beranová
 • 27. 11. 2003 10:05

  Root (neregistrovaný)
  ;-) Naposledy jsem si koupil auto za (presne jsem si to spocital) svoji cistou mzdu za 16 pracovnich dni. To auto ma klimatizaci, kozene sedacky, automatickou prevodovku, trilitrovy motor V6, elektricke serizovani sedacek, stahovani oken, serizovani zrcatek, central, palubni pocitac s hlasovym vystupem atd. atd. Vse funkcni. Pravda, neni uplne nove... Ale to mne netrapi. Kdyz se s nim neco stane, tak tohle prodam se ziskem na nahradni dily a privezu si jine, ktere postavim na ty same papiry.

  To ze uspory jsou drazsi nez pujcky, pochopitelne neni pravda. Kdyby to pravda byla, nikdo by nemel zajem penize jinym pujcovat (a naopak by je utratil a chtel si pujcovat penize sam). Toto by predpokladalo, ze je signifikantni inflace (coz neni), nebo ze hodnota koupene veci trvale a vyrazne stoupa (coz u nekterych nemovitosti muze byt pravda), nebo ze dotycna vec generuje prijmy ci jinou uzitnou hodnotu v takove vysi, ktera prevysi navyseni splatek. Cili napriklad pri koupi celeho najemniho domu na hypoteku. Ale pro osobni automobily to muze platit pouze v pripade, ze provozujete taxisluzbu ci autopujcovnu.

  Zamerne tady mlzite a oblbujete lidi, coz vam muze projit na seanci s temi chudaky, co se vasimi MLM zvasty nechaji oblbnout, ale ne tady. Tady umime pocitat a vidime si na spicku vlastniho nosu...
 • 27. 11. 2003 17:24

  Fredy (neregistrovaný)
  Celkem souhlas. Jen malý doplněk. Pokud uvažuji o pořízení nemovitosti (jako investice) za cizí peníze, tak mě zajímá více věcí. Předně používám délku úvěru maximálně 15 let. Na tuto dobu mohu některou hypotéku fixovat, ale se ztíženou možností předčasného splacení. Nebo použít úvěr ze stavebního spoření, zde se výše splátek nemění po celou dobu a případné mimořádné splátky jsou bez penále. Takto mohu plánovat bez velkých rezerv. U obou se výše splátek, po celou dobu, nemění.

  Ale co Carion? Mám informace, že se splátky pravidelně ročně indexují a to dost zajímavým způsobem. Podle nějakého spotřebního koše. Ale jakého? Třeba by mohla paní doktorka něco prozradit. Nebo je to tajemné oblbování neznalých jedinců?
 • 27. 11. 2003 20:27

  Fredy (neregistrovaný)
  Ještě jeden malý dodatek. Nedávno jsem narazil na zajímavou nabídku aukce nemovitosti. Původně jsem měl o to zájem, ale našel jsem něco jiného. Dnes jsem si na to vzpoměl, tak kdyby měl někdo zájem tak informace jsou tady:

  http://www.centralni-adresa.cz/cadr/kompletni.stm?znacka_zakazky=10583716&typ_zakazky=2&menu=N

  Jedná se o objekt, kde navrhovatelem dražby je CARION, zastoupené členkou představenstva, které má jediného člena ??????? Vskutku zajímavé složení. To zase najdete tady:

  http://www.justice.cz/cgi-bin/sqw1250.cgi/or/s_detail.sqw?DET=1&CEK=210564&PF=121&K=ece07642
 • 28. 11. 2003 12:16

  Jarmila (neregistrovaný)
  A co se Vám na té dražbě nezdá? Je přece naprosto v pořádku, když se nesplácejícímu člověku jeho majetek prodá a tím se zaplatí jeho dluhy. Je jedno, že onen dotyčný dluží CARIONU, bance, státu nebo sousedovi. Banky přece podobné aukce dělají taky (a u hypoték je dokonce prodej zjednodušen)!! Dělá to i berňák, dělají to soudy (ale tam to strašně dlouho trvá, než se rozhoupou a prodají nemovitost ve prospěch např. jiné fyzické osoby). To je riziko jak u hypotéky, tak i u jiných velkých dluhů. Nebo byste raději viděl čekání bank na zázrak a posléze např. prodej tzv. investičních diamantů za zlomek jejich hodnoty (kdy rozdíl bankám sanoval státní rozpočet)? Nechce se mi hledat přesnou informaci, ale bylo to dosti miliónů. Nebo taky zastáváte názor, že splácení půjčky je nemorální?
 • 28. 11. 2003 16:46

  Fredy (neregistrovaný)
  Paní Píchová, doporučuji vždy třikrát (u někoho i víckrát) měřit, než začnete řezat. Nikde jsem ve svých názorech nezpochybňoval dražby a aukce, ale naopak. Nehledě na to, že je to i můj byznys. Dražbu objektu, kde je navrhovatelem Carion, jsem uvedl proto, že je tam uvedeno, kdo Vaši společnost zastupuje.

  Kdysi se na jiném serveru o těchto společnostech (Carion, HP Promotion) psalo. Ta druhá vznikla zběhnutím několika lidí z té první a asi věděli proč. Pro charitu a malé zisky se byznys nezakládá. Dále tam bylo upozorněno na zajímavé složení představenstva Carion a.s. Představenstvo je jedna osoba. Tak musí být předseda představenstva, když nejsou žádní členové. Nezdá se Vám to divné?

  Pokud už chcete polemizovat, tak mi odpovězte na mé dotazy a připomínky v minulých vstupech. A nepodsouvejte mi názory, které nemám a vyjádření, které jsem neřekl. Díky.
 • 28. 11. 2003 12:02

  Michal (neregistrovaný)
  Vážený pane ROOT, a kolik lidí má tak vysoký plat, aby si mohli koupit auto za příjem za 16 pracovních dnů? Auto za 16 dnů, dům předpokládám za půl roku, no nežijete náhodou v ráji? Co má dělat člověk, který na to auto šetří třeba rok nebo dva a na dům ještě déle? Vážený, jděte s tímhle pindem mezi své milionáře a neurážejte normální lidi!
 • 28. 11. 2003 17:58

  Root (neregistrovaný)
  ;-)))) Cely vtip je v tom, ze zatim bohuzel nejsem milionar (ani korunovy). Poctive pracuju, platim z toho nekrestanske dane a dalsi nesmysly (zdravpoj., socpoj.), no ale proste auto jsem si koupil za mzdu za 16 pracovnich dni. Tady v Cechach. Nevim co je na tom nenormalni a jak necim takovym urazim normalni lidi.
 • 21. 3. 2004 17:41

  josef (neregistrovaný)
  Po smutných zkušenostech s firmou Carion bych nikomu tuto firmu ani náhodou nedoporučil, natož svým známým. Zlatý leasing kdekoli. Je smutné, že vzdělaný člověk s titulem musí získávat obživu tímto způsobem. Pokud budete mít zájem o poctivou, prospěšnou, lukrativní práci, bezpečnou pro všechny, ozvěte se. Zdraví J. Vašíček
 • 3. 2. 2006 17:43

  Martin (neregistrovaný)
  chtěl bych se zeptat jak prodat aktivní smlouvu Carion,popřípadě kde dát inzerát a tak ...děkuji
 • 24. 11. 2003 18:46

  PhDr.Beranová (neregistrovaný)
  S panem Fredym jsem si již kdysi na téma Carion - výhody a úskalí dopisovala. Myslím, že jsem to byla já, kdo Vám říkal, že Carion zastavil nákupy starých aut. Víte proč? Je to totiž vždy rizikové. Pro klienta i pro firmu, která peníze na ty staré šunky půjčí.
  1) z pozice zákazníka: stojím si za tavrzením, že jen ten, kdo auto prodává, ví proč ho prodává. Docela se divím lidem, kteří na stará auta z bazaru nenechají dopustit a z Nemecka si vozí vraky (naštěstí tato móda už ustala). Copak jsme horší, než Němci, abychom museli jezdit v tom, co oni, nebo jiní vyhodí? Vím moc dobře o čem mluvím. Na rozdíl od paní Píchové já jsem v Carionu v pozici osobního poradce a můžete mě tedy, pane Fredy, právem podezírat, že mluvím ve prospěch této společnosti. Po osmi letech spolupráce se nedivte.
  2) z pozice firmy, která půjčí rizikové peníze. Když to auto přestane jezdit, přestane se chtít tomu držiteli ho splácet. A je jedno, jestli jde o leasing, bankovní úvěr, nebo Carion. Je-li auto součástí zajištění úvěru, pak to staré nepojízdné má nulovou hodnotu. Odpovědnost a.s. Carion je především v tom, že peníze nepůjčuje ze svého, přitom však ona ručí, že finanční částky půjčené z klubů se do klubů zase vrátí.

  Chtěla jsem ještě upřesnit - a to je na rozdíl od pronájmu aut, neboli leasingu největší vymoženost Carionu, že auto je v majetku držitele vozidla, nikoli v majetku společnosti. I když se zákonem upravily podmínky pro leasing do přijatelnější podoby, ještě pořád znamená ukradené "lízané" auto velice citelnou finanční ztrátu. Z tohoto pohledu je spotřebitelský úvěr mnohem lepší. dr.Beranová
 • 25. 11. 2003 7:42

  Fredy (neregistrovaný)
  A co když mi někdo ukradne auto, které jsem si pořídil přes Vaší společnost Carion? Paní Píchová uvádí, že již nepracujete na bázi mlm, ale Vy víte, že to není pravda. Proč to někteří Vaši poradci, nebo klienti tvrdí? Že by nová psychologie prodeje?

  Nyní něco o tom "zachování hmoty", které jsem výše nedokončil. Vše má svoji cenu. Když to hodně zjednoduším, tak se může jednat o tři cenové pohledy.

  1. Cena "podhodnocená" je nižší, než užitná hodnota. Bylo pořízeno pod cenou.
  2. Cena plus mínus odpovídá užitné hodnotě.
  3. Cena "nadhodnocená" je vyšší než užitná hodnota. Bylo předraženo.

  Bod 2 je v pořádku. Bod 3 chápu, jako snahu více vydělat, na úkor konečného zákazníka. Zde můžeme zařadit i různé úvěry, leasing apod. To mohu také považovat za normální. Více mě znepokojuje bod 1. Když někdo nabízí něco "pod cenou" a chce na tom ještě vydělat, tak je někde chyba. Původní užitná hodnota mohla být nadhodnocena, nebo to užitnou hodnotu již ztratilo. Také se může jednat o marketingový trik, kdy má podhodnocená cena přilákat zákazníky a ti pak koupí i to nadhodnocené. Ve výše uvedených případech je zachování hmoty celkem OK.

  Nyní ke skupinovému nákupu. Většinou se jedná o základní cenu reálnou a někdy dokonce podhodnocenou. Aby se dostala ke konečnému zákazníkovi, tak je třeba zaplatit nemalé provize různým stupňům v mlm a ještě počítat s nemalým ziskem pro Carion. Tady by zachování hmoty nemohlo fungovat, bez dotace dalších, kteří pouze platí, ale užitnou hodnotu nemají. Bez těchto nových členů by uvedený systém skončil. Nebo-li dotují levnější cenu všem ostatním, kteří byli vylosováni a odměny a zisky s tím spojené. V případě, že bude stále dost těch "sponzorů", tak stroj poběží. Jenže, co se stane, když další již nebudou? Pokud to někomu připomíná "letadlo", tak se moc nemýlí.

  Omlouvám se za poněkud osobitý pohled na tento způsob obchodování.
 • 27. 11. 2003 9:59

  Jarmila (neregistrovaný)
  Nezlobte se Fredy, ale ono mi to opravdu nedá. S Vašimi třemi body mohu jen souhlasit. Vámi uvedený bod 3 se Vám zdá normální? Pokud se ale najde instituce, která dovede svoje náklady snížit a nabídnout svůj produkt za přijatelnou cenu podle bodu 1, je hned označena za nemravnou? Nezlobte se, ale třeba chování bank v Čechách je podle Vás mravné? Vysoké poplatky div ne i za podání ruky, zatímco za našimi hranicemi jsou bankovní služby bez poplatků? To je mravné? Aby banky nepřišly o svoje obrovské zisky, bojují proti jiným, nebankovním, institucím, a to jakýmikoli prostředky. Poukazují na případy, kdy se v podnikání angažovali lidé, kteří ho provozovali POUZE proto, aby pak svou firmu vytunelovali. Když se totéž stane v bance, stát to zaplatí. Zaplatil už od r. 1989 za banky málo? Jedinou banku, kde dluhy nezaplatil, byla UNION banka. Pohár prostě přetekl, zvláště když soudy ve většině případů zaujmou pozici mrtvého brouka, místo aby podvodníky kleply přes nenechavé ručičky. Nezlobte se, ale firmy jako je CARION jsou opravdu alternativou, protože mu prodají produkt očištěný od zbytečných nákladů a nebuzerují ho (za buzeraci považuji třeba to, že jsem si brala od stav.spořitelny půjčku ve výši 50.000,- Kč. Přestože jsem u nich 5 let spořila a znali mou platební morálku, dělali s tím neskutečné drahoty. Dlužnou sumu bych při troše skromnosti splatila ze tří platů, ale potřebovala jsem peníze na studium dítěte v zahraničí, takže se mi levný úvěr tehdy docela hodil). V případě úvěru beru radši CARION než banku, u CARIONU se cítím jako zákazník, u banky jako obtížný hmyz. Pokoušel jste se někdy získat bankovní úvěr (jakýkoli) pro podnikatele-FO? To už není buzerace, ale ponižování, kdy je žadatel předem označen za zloděje a podvodníka a podle toho se s ním jedná. A to je taky důvod, proč se zákazníci raději obracejí od bank jinam. Tam, kde svůj produkt dostanou za přijatelnou a nepřemrštěnou cenu a přitom se mohou cítit jako opravdoví zákazníci.
 • 27. 11. 2003 10:51

  Petr Maizner (neregistrovaný)
  no ... ja tu sleduji tu debatu od zacatku, do ted jsem jeste ani nepipl. Nicmene prispevky vase a prispevky vasi "kolegyne" Beranove mi uz pripadaji trochu pritazene za vlasy. Cim vice lidi tu argumentuje rozumnymi a podlozitelnymi detaily, tim vice z vas dvou bez urazky padaji nesmyslne odpovedi, kterymi na bezneho neznaleho ctenare sice muzete zapusobit, ovsem na lidi kteri vedi o cem je rec pusobite spise jako posledni stebla se chytajici zachanarky CARIONu.
  Nebudu rikat proc, protoze by to bylo omylani jiz receneho, nicmene v tuto chvili se vskutku musim nazorove postavit na stranu panů Fredyho a Roota, nebot alespon oni tu zaujimaji dle meho spravny a nezaujaty nazor, coz se o vas a pi. Beranove rici neda.
  Pocit zhrzene klienty bankovnich ustavu tu jiste take pusobi velmi pekne, nicmene treba ja i lide v mem okoli maji zase uplne jine zkusenosti. Ono je to vzdycky o konkretni situaci a o konkretnich podminkach a lidech. Je otazka proc s vami tak zachazeli, ale to se tu asi nedozvime, nicmene chapu ze CARION vam ihned vysel vstric a proto to tu vypada jak to vypada :o)
 • 28. 11. 2003 11:51

  Jarmila (neregistrovaný)
  Na to zacházení Vám mohu odpovědět zcela jasně: jednalo se o řádný úvěr ze stavebního spoření. Po pěti letech pravidelného spoření jsem doufám nebyla pro spořitelnu neznámým klientem. Nejprve jsem se zeptala na termín přidělení úvěru. Pak ještě jednou a nakonec přímo na centrále potřetí. Dostala jsem tři datumy, rozdíl mezi prvním a posledním byl 1 rok (slovy celý JEDEN) rok. Protože jsem chtěla dohodnout práce s firmou a potřebovala vyřídit stavební povolení, potřebovala jsem PŘESNÝ termín, ne odhad plus mínus autobus. Dopisem jsem sdělila centrále, ať mi laskavě sdělí termín, a to písemně, když to její poradci nedokážou. Sdělili, a písemně. Vyřídila jsem veškeré papírování. Na úvěr v této výši chtěli životní pojištění, to jsem ale MUSELA uzavřít u nich, jiné použít nešlo. Pravda, po doložení všech papírů jsem měla úvěr za měsíc a kolaudaci jsem stihla dřív, než mi centrála st.spořitelny stačila vystavit potvrzení, že "v tomto objektu se staví se stavební spořitelnou XY". Znám i důvod, proč se mnou tak jednali: nepříliš vyškolení pracovníci, pracující na ŽL. Jak měla být ta paní motivována k dobré práci, když se spoluprací pouze s jednou stavební spořitelnou neuživila a za rok tam už nebyla ani ta pobočka? Víte, bydlím v okresním městě, tady se fakt nic neutají...
 • 21. 3. 2004 16:53

  josef (neregistrovaný)
  Byl jsem členem fy CARION, a jsem rád, že to mám za sebou. Splácel jsem si auto v blahém domnění, že pokud na mne nepřijde při losování řada do 2 let, že si auto mohu vylicitovat nabídkou více splátek najednou. Po autonehodě jsem skutečně chtěl tuto možnost využít. Zjistil jsem, že možnost licitace probíhá v jakýchsi šestiměsíčních intervalech, a ten, který se mne týkal právě proběhl. To mne natolik vytočilo, že jsem se rozjel do Brna řešit můj problém. Bylo mi přislíbeno, že příští měsíc "se to nějak udělá". Nicméně nestalo se tak, proto jsem se vydal pro změnu do Zlína, rozhodnut, že někomu vytrhnu mikrofon a řeknu všem na setkání o svých zkušenostech s firmou "CARION". Asi pochopili na poslední chvíli, že to myslím vážně a dostalo se mi pozornosti, a možnosti "vylicitovat" si to moje nějaké pořadí! Koupil jsem si tři roky starou Hondu Civic, která dodnes slouží, i když už mému kamarádovi.
  Já jsem raději v dalším případě využil služeb ČSOB leasingu, který jsem již bez problému doplatil.
  Nazvat "CARION" MLM společností je urážkou systému MLM. Provize, či slevy ze splátek se rekrutují z tzv. manipulačních poplatků, které ten chudák účastník hradí společně se svojí splátkou. A hlavně nikdo negarantuje, že budete mít auto nejdéle do dvou, ani více let!!!
  Pokud chcete být dealerem, nemáte šanci zjistit, natož ovlivnit, co se děje nad Vámi. Co je pod Vámi, o to se musíte starat sama, a nahánět na ty jejich srazy další blbce, kteří na tuto myšlenku nalétnou. V prvních chvílích jsem byl rozhodnut skandalizovat a medializovat můj případ, ale poté jsem si uvědomil, že takovéto firmy stejně zajdou časem samy, a nestojí mi za námahu se tímto nadále zabývat. je to již několik let, ale pocit znechucení je zde stále. S pozdravem Josef Vašíček, Pardubice
 • 24. 11. 2003 12:29

  Patrik Chrz (neregistrovaný)
  U "skupinového spoření" zase existuje možnost, že ta společnost (před tím, než dostanete potřebnou věc) zkrachuje. Už se to (nejednou)stalo (jedna z těchto společností se myslím jmenovala Polygrupo).
  To samé samozřejmě hrozí i u leasingu.
 • 24. 11. 2003 13:05

  Martin (neregistrovaný)
  Je to pravda, leasingovka muze zkrachovat a auta se stanou aktivy pro vyporadani s dluzniky.

  Nicmene, kdysi se toto stalo memu znamemu (leasingovka zkrachovala), ale jelikoz byl dobre platici zakaznik, jeho leasing prevzala jina leasingovka beze zmen. Krome loga na smlouve se pro nej nic nezmenilo.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).