Hlavní navigace

Názor k článku Proč některé měny ztrácejí půdu pod nohama? od Rejpal - Jo a ještě k tomu mechanizmu manipulace, podle...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 21. 2. 2009 14:44

    Rejpal (neregistrovaný)
    Jo a ještě k tomu mechanizmu manipulace, podle té televize je to prý taková hra mezi těmi nejsilnějšími hráči. prostě se dohodnou a jedou proti sobě ve dnech kdy je na trhu malý obrat a pak i pár pokynu třeba v noci a nebo přes víkend posune kurz. K tomu stačí třeba vyhlásit, že se kurz v létě sesype na 32 a ostatní nezasvěcení pak obchodují s tím, že se víceméně drží na přednastavené hladině. A třeba jako minulý týden přišlo několik stovek milionů eur na nákupy akcií KB,ČEZ a TO2 a Sachs toho využil a vecpal jim ty koruny nakoupené před tříčtvrtě rokem. A teď ve čtvrtek a nebo pátek už opravili prognozu, protože u nás asi nehrali s takovými částkami jako v Polsku a mají vyměněno.
    Je to jako u cukrovky - ten bazál tvoří normální obchodní výměna. A ty nájezdy velkospekulantů jsou jako hyperglykemie když se najím a mám vysoký cukr a nebo jako hypoglykemie, když to přeženu s inzulínem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).